NOWY TARG. Kino MCK od soboty od 11 lutego zaprasza na dwa najważniejsze love-story vel filmy romantyczne ostatnich dwóch lat: koreańską, nagrodzoną Złotym Globem 2022 „Podejrzaną” i francuską rewelację Cannes 2021 „Paryż 13. dzielnica”.
Bilety: 18zł normalny i 16zł ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci).Podejrzana /Heojil kyolshim/, reż. Chan-wook Park, prod. Korea Południowa 2022, 138’, napisy, od 15 lat11 lutego (sobota) godz.17.30
12 lutego (niedziela) godz.18.30
14 lutego (wtorek) godz.17.30
15 lutego (środa) godz. 19.30
16 lutego (czwartek) godz.17.30
Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy przebojowych „Oldboya” i „Służącej”, nie tylko otrzymał nagrodę za reżyserię w Cannes, ale został również koreańskim kandydatem do Oscara. „Podejrzana” to myląca tropy, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki. „Podejrzana” to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku – o miłości graniczącej z obsesją, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?
Paryż, 13. Dzielnica /Les Olympiades/, reż. Jacques Audiard, prod. Francja 2021, 105’, napisy, od 18 lat
11 lutego (sobota) godz.20.00
12 lutego (niedziela) godz.16.30
15 lutego (środa) godz.17.30
Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu. Film „Paryż, 13. dzielnica”, który znalazł się w konkursie głównym ostatniego festiwalu w Cannes, opuszcza jednak turystyczne szlaki, by przenieść się tam, gdzie naprawdę bije serce miasta. Gdzie z zawieszonych na najwyższych piętrach wieżowców erotycznych fantazji, z sunącej windami tęsknoty za bliskością i ze śmigających pośród blokowisk młodzieńczych rozczarowań i marzeń powstaje wybuchowy koktajl emocji. Uwodzicielski film Jacquesa Audiarda to ekranizacja komiksowego hitu – „Śmiechu i śmierci” Adriana Tomine’a, a jego współscenarzystką jest gwiazda francuskiego kina, Céline Sciamma, reżyserka „Portretu kobiety w ogniu”. Opowiadając o miłości i seksie w wielkim mieście, Audiard stworzył także fascynujący portret współczesnej metropolii: multietnicznej, wielojęzycznej, oplecionej siatką niezliczonych połączeń i przynoszącej każdego dnia niekończące się problemy z komunikacją.
MCK Nowym Targ, s/