12.03.2023, 17:52 | czytano: 1146

Wolontariat dla Tatr

zdj. TPN
W drugiej połowie marca ruszy prowadzona przez Tatrzański Park Narodowy - rekrutacja na pierwsze w tym roku, wiosenne zadania dla wolontariuszy.
"Uczestnicząc w akcji możesz mieć swój wkład w ochronę przyrody Tatr, rozwijać przyrodnicze zainteresowania, zdobyć doświadczenie, które przyda się na studiach czy w pracy, aktywnie spędzać czas w górach i poznać ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. W wolontariacie można brać udział indywidualnie (także rodzinnie) lub grupowo - jako firma, stowarzyszenie czy też drużyna harcerska"- przypomina TPN.
W zeszłym roku, w ramach programu, 313 wolontariuszy, w tym 28 z zagranicy, przepracowało aż 13 000 godzin.

Jakie zadania wykonywali wolontariusze? Są to patrole i sprzątanie szlaków oraz poza szlakami, "Krokusowe Patrole", "Akcja Żaba", drobne remonty infrastruktury turystycznej, monitoring ruchu turystycznego, „Stacja Edukacja” na Kasprowym Wierchu, a także liczenie kozic, sadzenie drzew na Polanie Rogoźniczańskiej, asystowanie osobom niewidomym podczas wycieczki, prace konserwatorskie na „Storczyku”, udostępnianie ekspozycji muzealnych, pomoc w Punkcie Informacji Turystycznej itp.

O szczegóły można dopytać pisząc na adres: wolontariat@tpn.pl

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl