13.03.2023, 10:30 | czytano: 1493

Grand Prix dla Grupy Teatralnej Lalkarze ze Spytkowic

Fot. Lalkarze
51. Ogólnopolskie Spotkania Amatorskich Teatrów Lalek i Aktora w Strzelcach Opolskich zakończyły się dla „Lalkarzy” ze Spytkowic wielkim sukcesem.
Spektakl „Kapryśna królewna” został dwukrotnie doceniony przez jury festiwalu: Martę Streker - absolwentkę reżyserii na Wydziale Lalkarskim PWST Filii we Wrocławiu, specjalizacja reżyseria teatru lalek; Andrzeja Jakubczyka – aktora Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, absolwenta Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Filia we Wrocławiu i Roberta Konowalika– instruktora, reżysera, kojarzonego z teatrem offowym.


Pierwsza nagroda za „NAJLEPSZE AKTORSTWO” i ta „...absolutnie najlepsza z najlepszych, wisienka na torcie, w absolutnie wszystkich kategoriach, za wszystkie achy i ochy aktorskie...” - „GRAND PRIX”, po raz pierwszy przyznana w ponad 50-letniej historii strzeleckich spotkań.

Scenariusz, scenografię oraz reżyserię do spektaklu „Kapryśna królewna” stworzyli – Anna i Jacek Krakowiakowie, założyciele grupy "Lalkarze" oraz jej prowadzący od czasów założenia. Muzykę napisał Bogdan Szczepański. Obsadę stanowią: Anna Kracik, Ewa Kracik, Julia Król, Kamil Król, Pola Krupa, Kinga Sikora, Krzysztof Stachowicz, Amelia Żądło.

Instytucje patronujące zespołowi: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach.

Źródło: PCK, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkanka14.03.2023, 10:55
Gratulacje. Najwyższy poziom od kilkunastu lat. Brawo Ania i Jacek!!!! I tak miło przeczytać coś dobrego o Spytkowicach....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl