16.03.2023, 12:47 | czytano: 1744

Lodowisko na płycie Rynku z rekordową frekwencją

Arch. Podhale24.pl
Około 18 tysięcy osób skorzystało zimą z plenerowego lodowiska na płycie Rynku. To 15-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku - informuje Urząd Miasta w Nowym Targu.
Magistrat podkreśla, że lodowisko odwiedzali mieszkańcy miasta i turyści. W tym drugim przypadku szczególnie aktywne okazały się grupy zorganizowane, wypoczywające w stolicy Podhala lub okolicznych miejscowościach. Do Nowego Targu na łyżwy wybrali się turyści m.in. ze Śląska i Mazowsza.
- Bardzo pozytywne opinie m.in. na temat jakości lodu oraz lokalizacji lodowiska zbierali pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany - informuje UM.

W chwili obecnej trwa rozmrażanie lodu. Proces ten zajmuje około dwóch tygodni. W tym roku, ze względu na warunki atmosferyczne, a dokładniej duże wahania temperatury, rozmrażanie potrwa nieco dłużej. Wykonawca zdążył natomiast usunąć elementy infrastruktury, m.in. kontenery pełniące wcześniej rolę przebieralni, wypożyczalni i kasy.

- Kiedy lód zniknie, rozpocznie się demontaż konstrukcji samego lodowiska. Zgodnie z zawartą umową wykonawca jest zobowiązany do naprawienia ewentualnych szkód powstałych na płycie Rynku - zaznaczają urzędnicy.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wyborca17.03.2023, 11:11
Czas rozliczyć Szymczyka i Stegową z tego bałaganu, który zafundowali w sercu miasta.
wstążki&kolesiostwo17.03.2023, 09:46
Jak czytam ten komunikat to od razu widzę, że winnym tych katastrofalnych zaniedbań, tego syfu, który był przez całą zimę wokół lodowiska - jest pan Szymczyk. Te obskurne kontenery jak na budowie, powalane choinki, bałagan i na koniec zniszczenia płyty rynku. Pamiętamy też dwa huczne otwarcia lodowiska z poprzedniego sezonu, które nie doszły do skutku. Ej Watycha zatrudniaj dalej kolesiów
Wania17.03.2023, 08:33
Cytuję pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany - informuje UM.
Czyli za trn bajzrl i zniszczrnia odpowiada kierownik Szymczyk. Brawo rla pani rzecznik. No to teraz panie Watycha kolejna nagroda dla kierownika bo u Watychy wszystki jest na odwrót
Wania17.03.2023, 08:33
Cytuję pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany - informuje UM.
Czyli za trn bajzrl i zniszczrnia odpowiada kierownik Szymczyk. Brawo rla pani rzecznik. No to teraz panie Watycha kolejna nagroda dla kierownika bo u Watychy wszystki jest na odwrót
Obserwator16.03.2023, 23:59
Wspaniała wiadomość dla przedsiębiorców i kupców w Nowym Targu.
Prosimy ustawiać się w kolejce, od dzisiaj plac na płycie rynkowej będzie za darmo, a być może że nasz dobrotliwy burmistrz jeszcze wam dopłacaci
Chyba że dla naszej władzy są równi i równiejsi, bo jak widać to faworyzuje się przedsiębiorców zamiejscowych którzy nawet podatków nie płacą w tym dobrotliwym mieście
Jak widać Pani wstążka dalej dobrze się bawi za nasze pieniądze,
A wy frajeży płacicie i płaćcie.
Viktor16.03.2023, 21:18
Każdy kto był na lodowisku widział ile ludzi było zawsze. Trole opozycyjne nie mogą w to uwierzyć, więc podważają liczbę użytkowników. Często na lodzie było 100-200 osób. Ale zza komputera tego nie widać co nie?
liczydło16.03.2023, 20:04
Te statystyki są zapewne tak samo wydmuchane i zafałszowane jak wskaźniki, jakie wstawił nasz tercet egzotyczny Watycha&Wojtaszek&Stegowa do projektu na pozyskanie środków dla MCK - podobno to miało być z milion rocznie! No, to jest dopiero rozmach... na miarę miejskiego centrum kultury XXI w. I pewnie tak jest, hahahhahha. Na papierach urzędowych.
Wera16.03.2023, 16:30
Jakoś nie wierzę w 15% przyrost. Miasto zmieniło zasady rozliczania i tym razem nie miało udziału w utargu z biletów. Nowy operator nie musiał cyganić na niewydawaniu paragonów. I jest cud.
Nt16.03.2023, 14:59
Wybory za rogiem to i jest reakcja na zarzuty i ankieta ;))
Spektakularny lodowiskowy przekret. Czy podobnie jest z przetargami za smieci, drogi etc? Czy zarzadzaja publicznymi srodkami kompetentni ludzie?
Pis/PO jedno zlo. Ta wladza sie rozbuchala i jest do wymiany..
Iga16.03.2023, 14:24
A mi się podobało. Jest coś dla ludzi.
obserwator16.03.2023, 14:02
i o tyle więcej zachoruje na raka płuc itp.
com16.03.2023, 13:53
Rekordowy wzrost.

A co innego można było robić w mieście skoro ŻADNYCH atrakcji nie było poza lodowiskiem i Jarmarkiem Bożonarodzeniowym? Tutaj się naprawdę nic nie dzieje, żadnych koncertów, imprez.. Nawet w Sylwestra nic się nie działo. Mamy MOK (mck... :/) w którym także nic ciekawego nie ma.
Góralka16.03.2023, 13:29
To taka prawda "na odwrót" reakcja władz miasta na interwencję Stanisława Kułacha. Niestety frekwencja nie jest tu sukcesem wydano potworne pieniądze oraz świadomie naraża się ludzi na utratę zdrowia. Ale rozrywka i wstążki w tym mieście są priorytetem. A potem jakoś się to naprawi....
Bez ogródek16.03.2023, 13:12
Świetna informacja. 18 tysięcy wejść pomnożone przez 10 zł daje równe 180 tysiaków zysku dla przedsiębiorcy. Miasto dodatkowo mu dopłaca za wynajem lodowiska 159 tysiaków oraz pokrywa koszty prądu. Żyła złota. Tylko dlaczego nie zarabia na tym miasto tylko prywaciarz z Rudy Śląskiej??? Proste. U Watychy wszystko jest na odwrót!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl