17.03.2023, 15:34 | czytano: 1166

"Podhalanie…" z wyróżnieniem

zdj. Dominik Kałasz / Wydawnictwo Naukowe UAM
Książka „Podhalanie. Wokół tożsamości” autorstwa Agnieszki Gąsienicy-Giewont i Stanisławy Trebuni-Staszel, z fotografiami Jacka Poremby i fotoreportażem Bartka Solika, wydana nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego, otrzymała wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.
Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w trzech konkursach na najlepsze książki organizowanych przez Wydawnictwo Naukowe UAM odbyła się w pierwszym dniu Poznańskich Targów Książki 2023. W imieniu autorek i wydawcy wyróżnienie odebrała Paulina Kołodziejska, redaktorka książki i szefowa Wydawnictw TPN.
W „Konkursie na najlepszą książkę popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania”, w którym oceniane są książki popularnonaukowe polskich autorów wydane w roku 2022, zwyciężyła publikacja „Osada Świętego Gotarda w Poznaniu. Historia i dziedzictwo” pod redakcją Andrzeja Billerta (Wydawnictwo Miejskie Posnania).

Wyróżnienia przyznano za cztery publikacje: „Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka”, wybór i wstęp Agnieszki Zgrzywy (Wydawnictwo Naukowe PWN), „Berlinowanie. Zapiski z doświadczania miasta” z tekstem i fotografiami Bernadetty Darskiej (Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), „Naprawić przyszłość. Dlaczego potrzebujemy lepszych opowieści, żeby uratować świat” autorstwa Marcina Napiórkowskiego (Wydawnictwo Literackie) oraz za „Podhalanie. Wokół tożsamości” autorstwa Agnieszki Gąsienicy-Giewont i Stanisławy Trebuni-Staszel (Wydawnictwo Tatrzańskiego Parku Narodowego).

W 2016 roku w tym samym konkursie Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania za znakomity poziom edytorski zdobyły trzy publikacje wydane nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego: „Sztuki piękne pod Tatrami” Teresy Jabłońskiej, „Magia nart” Wojciecha Szatkowskiego i Beaty Słamy oraz „Żywot górala poczciwego. Spojrzenie po latach” Wojciecha Brzegi w opracowaniu Michała Jagiełły.

TPN, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl