20.03.2023, 15:15 | czytano: 1052

Rabczanie zachwyceni koncertem Sikorowskich

Fot. Piotr Kuczaj
Takich koncertów w Rabce prosimy więcej! - powtarzali widzowie, wychodząc zachwyceni z koncertu Mai i Andrzeja Sikorowskich z zespołem, który miał miejsce w sobotę w sali Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju.
Koncert zapowiedział Bolesław Bara, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju, witając publiczność oraz artystów z Krakowa. Na widowni zasiadł komplet widzów, wśród nich burmistrz Leszek Świder. Legendarny krakowski bard i jego córka zaprezentowali w Rabce-Zdroju niezapomniane przeboje grupy "Pod Budą", piosenki będące owocem ich wieloletniej współpracy oraz utwory autorskie wśród których były równie dwie piosenki zaśpiewane po grecku.
Licznie zgromadzona publiczność reagowała bardzo emocjonalnie śpiewając razem z artystami znane piosenki z ich repertuaru, a piosenka, której autorem muzyki i tekstu jest Andrzej Sikorowski „Ale to już było”, była bisowana dwukrotnie. Występ trwał dwie godziny. Na zakończenie burmistrz Leszek Świder, dyrektor Bolesław Bara oraz Krystyna Kachel z kierownictwa "Rabcia" wręczyła artystom kwiaty i podziękowania za udany koncert. W foyer teatru można było kupić płyty i książkę Andrzeja Sikorowskiego, otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami wieczoru.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
G21.03.2023, 18:19
Baju baju
Maria21.03.2023, 15:29
Tenorze przykro mi ale nie oddamy Wam Pana Bolesława. To jest człowiek twórczy. On tworzy w Rabce, naszej Rabce wspaniałe projekty. On tworzy a nie sprzedaje na wwwubileciku. Ja starsza nie umiem kupić biletu przez telefon czy komputer.Tu mam wsparcie. Współczuje Wam nowotarżanie ale wasz dom kultury stracił szlachetnego mówcę i twórcę, byłam na jednym koncercie w Nowym Targu, ale na więcej mnie nie stać, chyba że raz na pół roku.
Ten or20.03.2023, 21:32
A my mamy Jędrusia co nam kolegów sprowadza. I tak znakomicie potrafi odpowiedni klimat i napięcie wytworzyć. Jeden tenor, dwóch tenorów, trzech i pięciu i dziesięciu i ch ór tenorów.
Maria20.03.2023, 15:32
To mógł ogarnąć tylko Pan Bolesław. Tyko On. Złoty człowiek i nietuzinkowy menadżer. Nowy Targ się go pozbył, to teraz na rabczańskim polu kultury uprawia piękne plony. Nie było odkąd żyję takiego koncertu w Rabce a żyje już 78 lat. Cudownie Panie Bolesławie. Chciałbym aby Pan wprowadził jeszcze akcje niewidzialnej ręki o której Pan opowiadał na spotkaniu seniorów. To było by coś co wyróżniałoby nasze szlachetne środowisko i nasz Zdrój
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl