29.03.2023, 12:34 | czytano: 742

„W gorsecie” oraz „Opiekun” w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. Od piątku 31 marca MCK zaprasza na kolejne premiery filmowe. „W gorsecie” - historia Cesarzowej Sisi oraz „Opiekun” - religijna opowieść o kryzysie małżeńskim ze Św. Józefem w tle.
Bilety: 18zł normalny i 16zł ulgowy.

W gorsecie /Corsage/, reż. Marie Kreutzer, prod. Austria, Francja, Niemcy, Luksemburg 2022, 113’, napisy, od 18 lat

31 marca (piątek) godz.19.50
1 kwietnia (sobota) godz.19.50
4 kwietnia (wtorek) godz.18.00
5 kwietnia (środa) godz.19.50

Opis: Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowo dawne fascynacje). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują szok i zgorszenie. Czy Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?


Opiekun, reż. Dariusz Regucki, prod. Polska 2023, 94’, po polsku, od 15 lat
31 marca (piątek) godz.18.00
1 kwietnia (sobota) godz.18.00
4 kwietnia (wtorek) godz.20.15
5 kwietnia (środa) godz.18.00

Opis: Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna się interesować bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak... św. Józef? Opiekun to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

źródło: MCK Nowy Targ, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl