31.03.2023, 18:54 | czytano: 1425

Wieczór w Czerwonym Dworze. Pomnik rozstrzelanych w Kuźnicach

zdj. UM Zakopane
ZAKOPANE. Wieczory w Czerwonym Dworze to cykliczne spotkania odbywające się w Zakopiańskim Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od 2018 roku.
Wieczory przeznaczone są dla szerokiego kręgu odbiorców – zarówno turystów jak i mieszkańców Podhala i od początku ich organizowania niezmiennie cieszą się dużą frekwencją. Dotyczą one bowiem rozległego spektrum tematów dotyczących Podhala, jego historii, osób z nim związanych, które wniosły szczególny wkład w jego rozwój ekonomiczny i kulturalny, zjawisk i zwyczajów podhalańskich, a także miejsc szczególnie ważnych dla Zakopiańczyków i turystów z całej Polski.
Kolejne spotkanie w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 18:00 - Wieczór w Czerwonym Dworze. Pomnik „Prometeusz Rozstrzelany”. Prelekcję wygłosi zakopiański historyk Lesław Dall.

Pomnik "Prometeusz Rozstrzelany" autorstwa Władysława Hasiora (1928-1999) jest poświęcony pamięci 20 Polaków rozstrzelanych na Wielkiej Polanie Kuźnickiej przez okupanta hitlerowskiego 30 maja 1944 r. Został postawiony w 1964 r.

źródło: organizatorzy, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl