17.04.2023, 14:13 | czytano: 581

Kolejne dwie premiery „Bezmiar” i „Styczeń” w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. W Kinie MCK Nowy Targ prezentowane są dwa nowe filmy: „Bezmiar” zauważony na MFF w Wenecji 2022, z główną rolą Penelope Cruz; oraz „Styczeń” nagrodzony na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2022 nagrodą za reżyserię.
Bilety 18zł i 16zł ulgowy.
Bezmiar / L'immensita/, reż. Emanuele Crialese, prod. Włochy, Francja 2022, 97’, napisy, od 15 lat

18 kwietnia (wtorek) godz.20.15
19 kwietnia (środa) godz.18.30
20 kwietnia (czwartek) godz.20.15

Opis: Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś. Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.


Styczeń /Janvaris/, reż. Viesturs Kairiss, prod. Łotwa, Litwa, Polska 2022, 97’, napisy, od 15 lat
18 kwietnia (wtorek) godz.18.30
19 kwietnia (środa) godz.20.15
20 kwietnia (czwartek) godz.18.30

Opis: Jest rok 1991 na Łotwie. Świat dziewiętnastoletniego początkującego operatora filmowego Jazisa pogrąża się w chaosie, gdy zostaje wciągnięty w pokojowe protesty ludzi przeciwko próbie przejęcia władzy w jego kraju przez armię sowiecką. Film to autobiograficzne spojrzenie na przewroty polityczne na początku lat 90., które zmieniły życie mieszkańców byłego Związku Sowieckiego. Jazis i jego przyjaciele Anna i Zeps są ambitnymi filmowcami, próbującymi realizować swoje marzenia o kręceniu filmów i cieszeniu się wolnością młodej dorosłości, gdy upadek systemu politycznego w regionie pogrąża ich plany, więzy rodzinne i przyjaźń. Ich doświadczenie i uczestnictwo w pokojowym oporze staje się decydującym momentem ich dorastania.

MCK Nowy Targ
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl