22.05.2023, 16:24 | czytano: 1264

Polsko-chorwacka wymiana młodzieży w Szczawnicy (zdjecia)

Jaki jest wpływ nowoczesnych technologii na ochronę środowiska? Jak małymi krokami chronić przyrodę? Na te pytania poszukiwała odpowiedzi młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce razem z uczniami Szkoły Elektrotechniki i Ruchu zlokalizowanej w miejscowości Osijek w Chorwacji.
20-osobowa grupa młodzieży z Polski i Chorwacji w dniach od 15-20 maja uczestniczyła w wymianie międzynarodowej realizowanej w ramach programu Erasmus+.
Tematem przewodnim wymiany była ekologia i nowoczesne technologie. Podczas pierwszych dni wymiany uczestnicy poznali naturalne środowisko w regionie Szczawnicy - Rezerwat Przyrody „Wąwóz Homole”. Uczestniczyli w warsztatach kulinarno – ekologicznych z kuchni słowiańskiej, poznali naturalne metody gotowania, naturalne produkty.

Młodzież wspólnie sadziła także drzewa i krzewy - ciekawe kto za 10 lat będzie pamiętał gdzie posadził swoje drzewo?
Dodatkową atrakcją w ramach wymiany był wyjazd do Wrocławia, gdzie uczestnicy projektu odwiedzili takie miejsca jak: ZOO, Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej, czy Ogród Japoński. Młodzież zyskała cenną wiedzę na temat różnorodności biologicznej, poznała niezwykły świat zwierząt i roślin z odległych zakątków świata.

Młodzież uczestniczyła także w warsztatach z grafiki 3D, podczas których poznali zastosowanie w praktyce druku 3D, zaprojektowali własne breloki, które po wydruku otrzymali na własność. Dwóch uczestników otrzymało wydruk popiersia ze swoją podobizną.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z przebiegu projektu, która dostępna jest na naszym facebooku:
https://www.facebook.com/ckiw.ohp.szczawnica/

Kinga Lorczyk – koordynator projektu, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl