29.05.2023, 19:58 | czytano: 1269

Orawski Dzień Dziecka (zdjęcia)

Fot. Łukasz Sowiński
W Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce obchodzony był Orawski Dzień Dziecka.
- Świętowanie rozpoczęliśmy od seansu filmowego, który wprowadził widzów w dawny prehistoryczny świat sympatycznych dinozaurów, ukazujący historię pięknej i prawdziwej przyjaźni - relacjonują organizatorzy. - Po niezwykle pouczającej i tryskającej humorem bajce, każde dziecko mogło skorzystać z atrakcji przygotowanych właśnie dla nich. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, dzieciaki mogły się zmierzyć z dmuchanym torem przeszkód, a także skorzystać z propozycji jakie przygotowali dla nich animatorzy.
Kolejną atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem był pokaz strażacki przygotowany przez strażaków z jednostki OSP Jabłonka. W czasie krótkiego szkolenia, zaprezentowali sprzęt strażacki, który wykorzystują podczas działań ratowniczych. Każdy z uczestników mógł indywidualnie przejść pełny kurs udzielania pierwszej pomocy.

Podczas festynu można było również podziwiać piękne prace i rękodzieło artystyczne wykonane przez naszych lokalnych artystów z Orawy.

Zakończeniem i finałem tego wspaniałego niedzielnego popołudnia był spektakl teatru Kultureska z Krakowa pod tytułem „Skrzydlaty odlot”.

Źródło: UG Jabłonka, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl