02.06.2023, 14:02 | czytano: 943

Dwie nowe premiery w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. Od niedzieli 4 czerwca - dwie nowe premiery w Kinie MCK Nowy Targ: japoński dramat „Plan 75” (to japoński kandydat do Oscarów 2023) oraz animację dla całej rodziny od lat 4 „Najlepsze urodziny Królika Karola”.
Bilety: 18 zł normalne i 16 zł ulgowe.
Plan 75, reż. Chie Hayakawa, prod. Japonia, Filipiny, Francja, Katar 2022, 112’, od 15 lat, napisy
4 czerwca (niedziela) godz.19.00
6 czerwca (wtorek) godz.19.30
7 czerwca (środa) godz.19.30
8 czerwca (czwartek) godz.19.30

Japonia to kraj słynący z rozwiniętej technologii oraz doskonałej opieki medycznej, które przekładają się na wysoką średnią życia jej obywateli. W połączeniu z niskim współczynnikiem dzietności stanowi to jednak dla rządu sygnał alarmowy. Starzejące się społeczeństwo jest zapowiedzią rychłego kryzysu ekonomicznego oraz zaburzenia równowagi państwa. Rozwiązaniem ma być rządowy program kryjący się pod nazwą Plan 75. Zachęca on do eutanazji osoby, które ukończyły siedemdziesiąty piąty rok życia. Obecne na każdym kroku reklamy, adresowane do zdezorientowanych seniorów, zachwalają wszelkie korzyści, jakie płyną z rewolucyjnego programu. Jednym z argumentów ma być wynagrodzenie, które balansującym na granicy ubóstwa uczestnikom Planu pozwoli zrealizować ostatnie marzenie. Starsza kobieta, której środki do życia znikają w błyskawicznym tempie, pragmatyczny sprzedawca programu oraz filipiński robotnik staną tym samym przed najważniejszymi wyborami.


Najlepsze urodziny Królika Karola /Best Birthday Ever/, reż. Michael Ekblad, prod. Niemcy, Holandia, Szwecja, 75’, od 4 lat, dubbing
4 czerwca (niedziela) godz.17.30
6 czerwca (wtorek) godz.18.00
7 czerwca (środa) godz.18.00
8 czerwca (czwartek) godz.18.00

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

MCK w Nowym Targu, opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl