06.06.2023, 14:56 | czytano: 1446

Międzynarodowy Dzień Dziecka na Skoczniach w Chochołowie (zdjęcia)

zdj. organizatora
Biegi przełajowe, akcja charytatywna i koncert na finał ostatniego dnia obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka na Skoczniach w Chochołowie. Podczas trzydniowej rywalizacji najmłodszych sportowców towarzyszyła im akcja charytatywna: "Dzieci Dziecku" podczas, której zbierano środki na skomplikowaną i kosztowną operację Filipka Kasperlika.
Trzeci dzień sportowej rywalizacji w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka zakończyły Biegi przełajowe. Po dwóch dniach sportowych zmagań na skoczniach w Chochołowie gdzie rozegrano otwarte międzynarodowe zawody w skokach narciarskich dla dzieci oraz rundę serii ORLEN Cup Kids rywalizacja przeniosła się na trasy biegowe. Na starcie w Ośrodku Sportowym na Kamieńcu stanęła mocna grupa najmłodszych biegaczy i biegaczek aż po roczniki 2006, którzy rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Najkrótszy dystans dla najmłodszych to zaledwie 300 metrów ale wzbudził ogromne zainteresowanie kibiców i rozgrzanych do białości rodziców startujących pociech. Biegi zakończyła najszybsza grupa chłopców – głównie piłkarzy z Klubu Wisła Czarny Dunajec z którym organizator Klub Sportowy KS Chochołów realizujący program rozwoju sportu na terenach wiejskich „Projekt na Medal” rozpoczął współpracę. Efektem ma być między innymi możliwość prezentacji dyscyplin pomiędzy klubami i wdrożenie systemu identyfikacji talentów aby każde zainteresowane dziecko mogło realizować się w pasującej do jego predyspozycji dyscyplinie. Nowością był bieg mam z wózkami dziecięcymi, który stanowił nie lada widowisko, a panie zacięcie walczyły do ostatniego metra.
Na zwycięzców poszczególnych kategorii oprócz medali i dyplomów czekały również atrakcyjne vouchery. W trakcie biegów przeprowadzony został także konkurs malarski pod bacznym okiem znanego w Polsce i za granicą artysty malarza Zygmunta Stenwaka. Zwyciężczynią została Aleksandra Duraj z Podczerwonego.

Mała Armia Janosika wkroczyła do akcji na potężnej scenie w Chochołowie w promieniach zachodzącego słońca. Powiało dobrą muzyką i klimatem profesjonalnego koncertu. Trzydniowe zawody i koncert były połączone z akcją charytatywną „Dzieci Dziecku” na rzecz Filipka Kasperlika wymagającego skomplikowanej i drogiej operacji aby uzyskać sprawność rączek. Podczas występu na scenie pojawili się zacni goście: Romuald Mączka - przedstawiciel Adidas 24 LTD England, Marcin Czernek przekazując różne pamiątkowe przedmioty na licytację, z której dochód zostanie przekazany na operację malucha. Na aukcje trafią m.in.: ochraniacze i koszulka Roberta Lewandowskiego (Bayern Monachium) z autografem, piłkarza piłka Juventus Turyn z autografem Wojciecha Szczęsnego, piłka z autografami Skoczków narciarskich kadry "A".

Przedmioty wkrótce będą wystawione na licytację: www.facebook.com/groups/5619126918135761

Wyniki skrócone

Biegi przełajowe:
Dziewczęta 2015 i młodsze - 0,3 km
1. Łucja Śliwińska - Lipowa
2. Marta Czech - Chochołów
3. Aleksandra Ogórek – KS Chochołów

Chłopcy - 2015 i młodsi - 0,3 km
1. Mateusz Skiba - Bańska Niżna
2. Antoni Kołtaś - Chochołów
3. Jan Wiśniewski - Ciche

Dziewczęta 2013 - 2014 - 0,6 km
1. Gabriela Krupa - Chochołów
2. Aleksandra Gąsienica Makowska - Maruszyna
3. Joanna Gruszka - Zakopane

Chłopcy 2013 - 2014 - 0,8 km
1. Antoni Śliwiński - Lipowa
2. Sebastian Gąsienica - Kościelny - Podczerwone
3. Oskar Rączka -KS Chochołów
Dziewczęta - 2011 - 2012 - 1,2 km
1. Zofia Mulica - Chochołów
2. Wiktoria Szczepaniak - Chochołów
3. Emilia Antosz - KS Chochołów

Chłopcy - 2011 - 2012 - 1,6 km
1. Bartłomiej Ogórek - Chochołów
2. Klemens Stopka - Kościelisko
3. Piotr Ogórek - KS Chochołów

Chłopcy 2013 - 2014 - 0,8 km
1. Antoni Śliwiński - Lipowa
2. Sebastian Gąsienica - Kościelny - Podczerwone
3. Oskar Rączka - KS Chochołów

Dziewczęta - 2011 - 2012 - 1,2 km
1. Zofia Mulica - Chochołów
2. Wiktoria Szczepaniak - KS Chochołów
3. Emilia Antosz - KS Chochołów

Chłopcy - 2011 - 2012 - 1,6 km
1. Bartłomiej Ogórek - KS Chochołów
2. Klemens Stopka - Kościelisko
3. Piotr Ogórek - KS Chochołów

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl