14.06.2023, 13:14 | czytano: 1868

COS gotowy na przyjęcie bokserów

W kwietniu w zakopiańskim ośrodku przebywała kobieca reprezentacja Polski w boksie. Fot. Paweł Skraba / COS Zakopane
Za nieco ponad dwa tygodnie bokserzy rozpoczną w Nowym Targu rywalizację o medale III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023. Uczestnicy tegorocznych pięściarskich zmagań zostaną zakwaterowani w dużej mierze na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Jednymi z gości tatrzańskiego centrum będą pięściarze reprezentacji Polski, której trenerzy wybrali już skład na IE 2023.
III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to największa tegoroczna impreza sportowa w Polsce, która już za kilkanaście dni będzie emocjonować kibiców. W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem szykują się do zapewnienia zawodnikom jak najlepszych warunków treningowych i pobytowych. Jedną z grup zawodniczych, która zawita do stolicy polskich Tatr, będą pięściarze. Na potrzeby odpowiedniego treningu w COS OPO Zakopane udało się m.in. poprawić infrastrukturę obiektów.
– W ramach przetargu została wyłoniona firma, która dostarczyła nowe ringi. Oczywiście, są one certyfikowane, spełniające wymogi Międzynarodowej Federacji Bokserskiej (IBA). Ringi będą wykorzystywane na potrzeby szkoleniowe czy treningowe podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – mówi Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS OPO Zakopane.

W kwietniu w zakopiańskim ośrodku przebywała kobieca reprezentacja Polski w boksie. Najlepsze polskie pięściarki (na zgrupowaniu zabrakło jedynie kontuzjowanej Barbary Marcinkowskiej) trenowały pod okiem sztabu szkoleniowego z trenerem Tomaszem Dylakiem na czele.

– Liczymy, że w kilku kategoriach włączymy się do walki o medale IE 2023, chociaż nie będzie to łatwe, zwłaszcza że wśród rywali są medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy. Istotne dla nas będzie losowanie – przekonuje Wojciech Bartnik, trener męskiej reprezentacji Polski w boksie, która 15 czerwca zawita do COS OPO Zakopane.

– Jako organizatorzy zwiększyliśmy przepustowość miejsc w naszych stołówkach, dokładając 80 miejsc w wewnętrznym patio. Łącznie dysponujemy ponad 300 miejscami siedzącymi. Jeśli chodzi o nocleg, to od 10 czerwca wykażemy gotowość do przyjęcia reprezentacji. Dla naszych gości przygotujemy blisko 270 miejsc noclegowych – wskazuje Danikiewicz.
Bokserska rywalizacja w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 będzie nie tylko walką o medale mistrzostw Starego Kontynentu, ale również kontynentalną kwalifikacją olimpijską o 44 miejsca (po 22 dla kobiet i mężczyzn) na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. Rywalizację zaplanowano w Arenie Nowy Targ, w której przez dziewięć dni 350 zawodników i zawodniczek będzie walczyć o 13 kompletów medali. Z trybun pojedynki pięściarskie może tam obejrzeć ponad 3 tysiące widzów. Walki rozpoczną się w piątek 23 czerwca i potrwają do 2 lipca z dniem przerwy (29 czerwca). Finały zaplanowano na dwa ostatnie dni zawodów.

Źródło: COS, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Olo14.06.2023, 14:24
Znowu zarobią zakopiany a s NT zostaną tylko śmieci. Ej Watycha, Watycha
zastanów się zanim coś głupiego odpowiesz14.06.2023, 13:40
Schody macie zmurszałe przy obiektach po zimie a wy z uporem ględzicie ,że jesteście /nie/przygotowani ? Zastanówcie się , bo jak ktoś złamie nogę , to kto za to będzie odpowiadał?
Osiol14.06.2023, 13:18
Emocje to by były gdyby lwy na arenie..... A tak pospolite mordobicie, może chociaż na czas igrzysk chleb za darmo...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl