13.07.2023, 13:16 | czytano: 980

Superbohaterowie z pomocą dla PSONI (zdjęcia)

Na Arenie Narciarskiej Jaworki- Homole odbył się Piknik rodzinny "SUPERBOHATEROWIE", którego organizatorem była Pienińska Akademia Sportowa.
Podczas festynu zbierano pieniądze na budowę domu dla podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Szczawnica, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krościenku i Ochotnicy oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ochotnicy Dolnej.
Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Atrakcje, które czekały na gości to min: konkurencje sportowe dla dzieci, dmuchańce, konkurs na najlepsze przebranie, przeciaganie liny, bieg z babą, wycieczka z przewodnikiem PTTK, gra terenowa z Mountain Touch. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć potraw regionalnych przygotowanych przez : Pieniński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Związek Podhalan oddział Szczawnica oraz Koło Gospodyń Wiejskich Jaworki.

Odbył się także pokaż służb mundurowych. W pikniku wzięli udział także: Osp Szczawnica Straż Graniczna, Grupa Podhalańska GOPR. Odbyły się liczne występy muzyczne lokalnych artystów: Zespół Pieśni i Tańca ,,Małe Pieniny" z Krościenka nad Dunajcem, B2B DancerGrupa Zespołu Pieśni i Tańca ,,Pienińskie Wiyrchy" z Krościenka n.D , oraz Muzyczny Przystanek pod okiem Ewy Walkowskiej.

Podczas imprezy zebrano 12 400 zł.

jd / UMiG Szczawnica
fot. Sebastian Mężyk
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl