20.07.2023, 21:33 | czytano: 1192

VIII edycja etapowego wyścigu kolarskiego "Nowy Targ Road Challenge" za nami (zdjęcia)

Tatra Cycling Events
Nowotarski wyścig, którego ambasadorem jest Katarzyna Niewiadoma, Ppolska kolarka, której nikomu nie trzeba przedstawiać, uznawany jest za jeden z najciekawszych i najtrudniejszych wyścigów amatorskich w Polsce.
Wyścig składał się z trzech etapów, z których każdy rozpoczynał się i kończył, w innej miejscowości. Etap I – prolog, został rozegrany został w formule kryterium ulicznego na obiekcie Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej na dystansie 17 km. Etap II - Dursztyn, ze startu wspólnego, dystans Pro: 120 km / przewyższenie 2100m., dystans Fun: 83 km / przewyższenie 1460m. Etap III - Nowy Targ, ze startu wspólnego, dystans Pro: 115 km / przewyższenie 2300m., dystans Fun: 86 km / przewyższenie 1690m.


W wyścigu, którego organizatorem jest Tatra Cycling Events wystartowało 155 zawodników. Nowotarski Klub Kolarski reprezentowało 19 zawodników w tym 1 zawodniczka. W związku z tym, że w tym roku obchodzimy 10-lecie klubu, organizatorzy postanowili na etapie III, czyli nowotarskim, wystartować w strojach okolicznościowych, które zostały uszyte specjalnie na tę okazję przez firmę Raso. Dodatkowo zawodnicy zapisywali się na zawody jako drużyna „10 lat Nowotarski Klub Kolarski”.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności Piotrkowi Bochnakowi, który na dystansie Fun, zwyciężył zarówno w kategorii M4 jak i Open, a dodatkowo wygrał wszystkie Premie Górskie deklasując rywali. Wielkie brawa również dla Rafała Kuchty, który w kategorii M4 zajął 2 miejsce oraz dla Joanny Soból która w kategorii K4 zajęła miejsce 3.

Wyniki:

Etap I
12 m. M3 / 32 m. Open – Albert Głowa (Pro)
6 m. M3 / 9 m. Open – Mateusz Grabiec (Fun)
12 m. M3 / 27 m. Open – Jarek Budnik (Fun)
1 m. M4 / 1 m. Open – Piotr Bochnak (Fun)
2 m. M4 / 3 m. Open – Rafał Kuchta (Fun)
5 m. M4 / 12 m. Open – Stanisław Bukowski (Fun)
8 m. M4 / 28 m. Open – Krzysztof Kępa (Fun)
10 m. M4 / 30 m. Open – Krzysztof Bochnak (Fun)
13 m. M4 / 40 m. Open – Marcin Domin (Fun)
15 m. M4 / 42 m. Open – Tomasz Wojewódzki (Fun)
16 m. M4 / 44 m. Open – Mirek Soból (Fun)
17 m. M4 / 45 m. Open – Krzysztof Łapsa (Fun)
19 m. M4 / 48 m. Open – Gabriel Sulka (Fun)
23 m. M4 / 57 m. Open – Michał Kitajewski (Fun)
5 m. M5 / 53 m. Open – Andrzej Opacian (Fun)
7 m. M5 / 60 m. Open – Stanisław Sichelski (Fun)
6 m. K4 / 19 m. Open – Joanna Soból (Fun)
DNF M2 – Kamil Kowalski (Fun) /defekt

Etap II
9 m. M2 / 47 m. Open– Kamil Kowalski (Fun)
7 m. M3 / 21 m. Open – Albert Głowa (Pro)
11 m. M3 / 25 m. Open – Jarek Budnik (Fun)
1 m. M4 / 1 m. Open – Piotr Bochnak (Fun)
4 m. M4 / 11 m. Open – Rafał Kuchta (Fun)
6 m. M4 / 13 m. Open – Stanisław Bukowski (Fun)
7 m. M4 / 19 m. Open – Krzysztof Bochnak (Fun)
12 m. M4 / 38 m. Open – Mirek Soból (Fun)
13 m. M4 / 39 m. Open – Tomasz Wojewódzki (Fun)
15 m. M4 / 41 m. Open – Krzysztof Kępa (Fun)
19 m. M4 / 62 m. Open – Michał Kitajewski (Fun)
24 m. M4 / 69 m. Open – Marcin Domin (Fun)
25 m. M4 / 70 m. Open – Gabriel Sulka (Fun)
4 m. M5 / 49 m. Open – Andrzej Opacian (Fun)
6 m. M5 / 57 m. Open – Stanisław Sichelski (Fun)
6 m. M6 / 53 m. Open – Mietek Berezik (Fun)
4 m. K4 / 17 m. Open – Joanna Soból (Fun)
Etap III
9 m. M2 / 47 m. Open– Kamil Kowalski (Fun)
7 m. M3 / 21 m. Open – Albert Głowa (Pro)
5 m. M3 / 9 m. Open – Jarek Budnik (Fun)
1 m. M4 / 1 m. Open – Piotr Bochnak (Fun)
2 m. M4 / 8 m. Open – Rafał Kuchta (Fun)
6 m. M4 / 16 m. Open – Krzysztof Bochnak (Fun)
7 m. M4 / 17 m. Open – Stanisław Bukowski (Fun)
11 m. M4 / 37 m. Open – Krzysztof Kępa (Fun)
12 m. M4 / 38 m. Open – Mirek Soból (Fun)
13 m. M4 / 39 m. Open – Tomasz Wojewódzki (Fun)
15 m. M4 / 41 m. Open – Krzysztof Łapsa (Fun)
24 m. M4 / 67 m. Open – Michał Kitajewski (Fun)
24 m. M4 / 69 m. Open – Marcin Domin (Fun)
31 m. M4 / 81 m. Open – Gabriel Sulka (Fun)
5 m. M5 / 53 m. Open – Andrzej Opacian (Fun)
6 m. M5 / 58 m. Open – Stanisław Sichelski (Fun)
9 m. M6 / 69 m. Open – Mietek Berezik (Fun)
3 m. K4 / 15 m. Open – Joanna Soból (Fun)
DNF M3 - Mateusz Grabiec (Fun)

Klasyfikacja generalna po 3 etapach
8 m. M2 / 46 m. Open– Kamil Kowalski (Fun)
6 m. M3 / 18 m. Open – Albert Głowa (Pro)
7 m. M3 / 17 m. Open – Jarek Budnik (Fun)
1 m. M4 / 1 m. Open – Piotr Bochnak (Fun)
2 m. M4 / 5 m. Open – Rafał Kuchta (Fun)
5 m. M4 / 11 m. Open – Stanisław Bukowski (Fun)
6 m. M4 / 16 m. Open – Krzysztof Bochnak (Fun)
11 m. M4 / 32 m. Open – Krzysztof Kępa (Fun)
12 m. M4 / 33 m. Open – Tomasz Wojewódzki (Fun)
13 m. M4 / 34 m. Open – Mirek Soból (Fun)
17 m. M4 / 49 m. Open – Marcin Domin (Fun)
19 m. M4 / 52 m. Open – Michał Kitajewski (Fun)
25 m. M4 / 63 m. Open – Gabriel Sulka (Fun)
4 m. M5 / 42 m. Open – Andrzej Opacian (Fun)
5 m. M5 / 48 m. Open – Stanisław Sichelski (Fun)
3 m. K4 / 14 m. Open – Joanna Soból (Fun)

Pełne wyniki https://my.raceresult.com/225416/

Zdjęcia: Tatra Cycling Events

Materiały prasowe, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Xman20.07.2023, 23:16
Grupa kolesiów ścigała się na kolarkach za kilkadziesiąt tysiaków z pieniędzy podatników.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl