26.07.2023, 10:42 | czytano: 1716

Pomóżmy Słowikowi dalej latać - festyn charytatywny dla Alka (zdjęcia)

Fot. Sebastian Mężyk, wb
Po raz kolejny mieszkańcy Szczawnicy i okolic pokazali, że na nich zawsze można liczyć. Bo mają wielkie serca wrażliwe na pomoc potrzebującym. W sobotnie popołudnie przyjaciele zorganizowali dla Alka Słowika festyn charytatywny, w celu zebrania funduszy na leczenie.
Aleksander ma 28 lat i jest po wylewie krwi do mózgu, do którego doszło w wyniku pęknięcia tętniaka. W konsekwencji tego zdarzenia jest w bardzo ciężkim stanie i potrzebuję pomocy. Alek przed tym zdarzeniem był pełnym energii człowiekiem, kochającym góry, wspinaczkę, narciarstwo i sporty wodne.
Na przybyłych do La Szopa położonej nad brzegiem Grajcarka czekało mnóstwo atrakcji.

Najodważniejsi mogli spróbować swoich sił zjeżdżając tyrolką przez potok lub wspinając się po ściance wspinaczkowej rozłożonej przez ratowników GOPR. Na dzieci czekały animatorki, które zaprosiły je do szalonej zabawy. Nie zabrakło także sportowej rywalizacji. Na pobliskim Orliku został rozegrany turniej badmintona oraz mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami ze Szczawnicy, Krościenka oraz Jaworek. Na wszystkich głodomorów czekały pyszne kiełbaski z grilla oraz inne przysmaki. Równocześnie na scenie odbywały się koncerty: zespołu BAZOOMS, Macieja Olszewskiego, Michała Niegłosa oraz DJ Blue Blanket. Przez cały czas trwania festynu były prowadzone licytacje na rzecz Alka.

wb/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl