28.07.2023, 13:34 | czytano: 1052

Wakacyjny półmetek w nowotarskiej bibliotece (zdjęcia)

zdj. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
Lipcowe wtorki i czwartki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu wypełniły kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
W Czytelni przy ul. Kolejowej 23 dzieci uczestniczyły w warsztatach interaktywnej nauki z podstaw programowania, poznały możliwości programu graficznego Inkscape oraz stworzyły własne, niepowtarzalne kartki wakacyjne. Nauczyły się również podstawowych technik animacji, poznając narzędzie programu Blender i odkrywając fascynujący świat animacji komputerowej. Tworzyły także kompozycje pikselowe, ucząc się podstaw projektowania grafiki cyfrowej.
Natomiast młodsze dzieci podczas zajęć plastyczno-literackich, odbywających się w Filii nr 1 Biblioteki przy al. Kopernika 12, poznawały wodny świat. Dzieci wspólnie z paniami bibliotekarkami czytały bajki o morskich stworzeniach, a następnie tworzyły swoje prace plastyczne. Tak powstały oryginalne i unikatowe meduzy, drapieżne rekiny, statki pirackie i sympatyczne pacynki piratów będące wytworem nieograniczonej pomysłowości i kreatywności najmłodszych czytelników, inspirowanej oczywiście przeczytanymi książkami.

Rodzinne spędzenie wolnego czasu gwarantowały gry planszowe, będące doskonałą rozrywką, ćwiczącą nasz umysł poprzez zabawę z dziećmi.

Biblioteka zaprasza na kolejne, pełne twórczej inwencji zajęcia w sierpniu. Szczegóły na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.

źródło: MBP w Nowym Targu, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl