12.09.2023, 15:45 | czytano: 972

Narodowe Czytanie w ogródku plenerowym biblioteki w Krościenku nad Dunajcem (zdjęcia)

zdj. nadesłane
Sobotnie popołudnie w ogródku plenerowym przy ul. Alei Wędkarzy 1, zgromadziło sympatyków i czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej i Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Krościenku n.D. , wszystko po to aby przeczytać fragmenty powieści ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Akcja organizowana jest w całej Polsce pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nasze spotkanie literackie swoim patronatem objął także Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem - Jan Dyda.
Dwunastą odsłonę Narodowego Czytania zainaugurował Pan Tadeusz Topolski - zastępca wójta Gminy Krościenko n. D. W dalszej kolejności czytali nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Panią dyrektor Zofią Jerzyńską, a także: grono pedagogiczne z tutejszej Szkoły Podstawowej nr 2, uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek, czytelnicy i sympatycy obydwóch bibliotek.

W tak wyśmienitym towarzystwie można było słuchać czytanych fragmentów bez końca, a przyśpiewki Jana Kubika, przy akompaniamencie oktawek pienińskich sprawiły, że uczestnicy przenieśli się nad sam Niemen. To była prawdziwa uczta duchowa, a aranżacja i ukwiecenie ogródka dopełniło symbolikę tego wydarzenia. Ponadto spotkaniu czytelniczemu towarzyszyła wystawa prac talentów plastycznych i kulinarnych uczestników Narodowego Czytania. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to wydarzenie.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok i wspólnie przeczytamy ,,Kordiana” Juliusza Słowackiego.

Impreza czytelnicza była transmitowana na żywo on-line, na profilu facebookowym biblioteki szkolnej. Więcej zdjęć w galerii na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej.

tekst: W. Walkowska, K. Walosik, zdj. W. Ćwiertniwicz, J. Grzeganek
Może Cię zainteresować
komentarze
Sasiad13.09.2023, 22:29
Ależ tam u Was jest przepięknie. Brawo
swoj13.09.2023, 20:07
Gratulacje dla wszystkich!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl