19.09.2023, 14:32 | czytano: 990

Podhalańskie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

NOWY TARG. Urząd Miasta jako jeden z organizatorów - zaprasza uczniów ze Szkół Podstawowych do udziału w kolejnej edycji "Podhalańskich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza".
W ramach tej akcji, we wtorek 26 września w godz. 10.00 – 14.00 w Parku Miejskim zaprezentowany zostanie ekologiczny spektakl teatralny, który zagrają - pod ogromnym namiotem - profesjonalni aktorzy Teatru Katarynka. Będą też warsztaty i pokazy naukowe oraz kreatywne zajęcia upcyclingowe.
Spektakl "Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing" to muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone, na życzenie mieszkańców, zasady Prezydenta doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne (10 utworów muzycznych śpiewanych na żywo!) sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczą się dbałości o stan środowiska. Wspólnie poszukują metod na uratowanie miasta. Podczas spektaklu w fabułę wplecione są cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. Ukazanie metamorfozy, wynikającej ze zmiany świadomości mieszkańców, jest możliwe dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii przedstawiającej miasto przed i po wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań. Dzięki komediowej fabule jest to niezapomniana lekcja dla młodych widzów.

Warsztaty - SMOG – pracownia oczyszczania powietrza

Dlaczego zanieczyszczenia powietrza są niebezpieczne dla naszego zdrowia? Co to jest powietrze i z czego się składa? Jak sprawdzić jego jakość? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzią będzie seria eksperymentów podczas pokazu, którego głównym bohaterem będzie smog. Podczas pokazu przewidziane są m.in. eksperymenty, w których wytworzony będzie tlen i dwutlenek węgla oraz próba oczyszczenia powietrze przy pomocy butelek PET.

Warsztaty - Eko Fabryka Zabawek

Na warsztatach tworzone będą zabawki z elektrośmieci. Kabelki, klawiatury, płyty główne - to wszystko posłuży do zrobienia robocików i ludzików i wspaniałej zabawy w ekologicznej fabryce zabawek.
Piknik poprowadzą animatorzy, którzy przygotowali dla dzieci konkursy tematyczne z nagrodami. Do udziału w przygotowanych zajęciach zaproszeni są uczniowie w wieku od 6 do 11 lat.

Organizatorami akcji są firmy Biosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Urząd Miasta Nowy Targ jest Partnerem tego wydarzenia. Honorowy Patronat nad Akcją objęła też Anna Paluch, Poseł na Sejm RP z Podhala i Ziemi Nowosądeckiej.

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl