21.09.2023, 18:17 | czytano: 1154

Dzień Kropki w Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Targu (zdjęcia)

zdj. Biblioteka Pedagogiczna o/ w Nowym Targu
NOWY TARG. 16 września miłośnicy kreatywnej rozrywki spotkali się w bibliotece, by wspólnie świętować Dzień Kropki.
Relacja z wydarzenia:
"Dla zapoznania uczestników z pochodzeniem tego nietypowego święta, prezentowaliśmy teatrzyk Kamishibai oparty na książce Petera H. Reynoldsa pt. Kropka. Na dobry początek kropkowych zmagań nasi goście przystępowali do książkowego toru przeszkód, przygotowanego przez naszą dzielną wolontariuszkę, której serdecznie dziękujemy! Pomyślne pokonanie trasy wymagało nie lada skupienia i precyzji! Po takiej rozgrzewce uczestnicy mogli skorzystać z dalszych atrakcji. Czekało na nich koło fortuny z wyzwaniami, a także skrzynia skarbów i postanowień, która teraz jest pełna super mocy i zobowiązań naszych mniejszych i większych gości. Ukryliśmy je w specjalnym miejscu, by mogły spokojnie dojrzewać, w czasie gdy nasi uczestnicy będą robić z nich pożytek. Na uczestników czekała także porcja przygotowanych przez nas quizów i łamigłówek interaktywnych.

W czasie kropkowego questu zorganizowanego przez naszego partnera Gry Terenowe Nowy Targ, dzieci i dorośli przemierzali pomieszczenia i otoczenie biblioteki w poszukiwaniu ukrytych zagadek, szyfrów i innych łamigłówek logicznych. Następnie mieli niecodzienną okazję pobawić się zabawkami interaktywnymi oraz przedmiotami wydrukowanymi w technice druku 3D. Mało tego – mogli na żywo zobaczyć proces drukowania!

Podczas imprezy promującej kreatywność, nie mogło zabraknąć akcentów artystycznych. Każdy uczestnik projektował własną niepowtarzalną kropkę przy użyciu wybranych przez siebie materiałów. W ruch poszły kredki, pisaki, stemple, kleje, nożyczki, bibuła, plastelina, papiery kolorowe, nitki, wstążki i wiele, wiele innych. Tak powstały kropkowe dzieła sztuki, które przechodnie mogli podziwiać na wystawie przed naszym budynkiem.

Uczestnicy opuścili bibliotekę uśmiechnięci, pełni pomysłów i inspiracji oraz zaopatrzeni w drobne, biblioteczne upominki i dyplomy.

źródło: zdj. Biblioteka Pedagogiczna o/ w Nowym Targu, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl