04.10.2023, 11:10 | czytano: 614

Biblioteka Pedagogiczna: Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, filia w Nowym Targu, zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z powiatu nowotarskiego na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Spotkania te cieszą się znacznym uznaniem i odbywają się w nowotarskiej bibliotece pedagogicznej już od przeszło 10 lat.
Głównym celem Sieci jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy i doświadczeń między nauczycielami bibliotekarzami. W ramach spotkań omawiane są nowoczesne metody, narzędzia oraz dobre praktyki pomocne w codziennej pracy nauczyciela bibliotekarza. To forum umożliwia podniesienie kwalifikacji zawodowych m.in. poprzez zapraszanie specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i praktycznymi umiejętnościami.
Październikowe spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy zapowiada się niezwykle interesująco. Prelegenci przybliżą uczestnikom najnowsze trendy i narzędzia związane z pracą bibliotekarza szkolnego. Oto tematy wystąpień:
„Lapbookowe ABC – przykłady wykorzystania m. in. na spotkaniach Klubu Czytelniczego” – mgr Mariola Ziemianek (Szkoła Podstawowa w Leśnicy)
„AI w służbie bibliotekarza szkolnego: narzędzia sztucznej inteligencji w promocji działalności biblioteki” – mgr Anna Wróbel (Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu)
„Wordwall – prosty, przyjazny i efektowny pomocnik bibliotekarza” – mgr Szczepan Kowalski (Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu)

Spotkanie odbędzie się 11 października br. w godzinach 12:00-14:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Targu, przy ul. Królowej Jadwigi 1. Po zakończeniu spotkania uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział w wydarzeniu. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy przesłać Kartę Zgłoszenia listownie na adres: Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu, 34-400 Nowy Targ, ul. Królowej Jadwigi 1; lub drogą elektroniczną na adres e-mail: filia.nowytarg@pbwnowysacz.pl. Zgłoszenia można przesyłać do 6 października 2023 roku. Wzór karty zgłoszenia oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie Biblioteki Pedagogicznej www.nowytarg.pbwnowysacz.pl.

To niezwykła okazja do poszerzenia wiedzy i umiejętności w dziedzinie bibliotekarstwa szkolnego oraz do nawiązania cennych kontaktów zawodowych. Serdecznie zachęcamy nauczycieli bibliotekarzy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

oprac. Anna Wróbel
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl