06.10.2023, 14:00 | czytano: 578

Noc Bibliotek w Nowym Targu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, filia w Nowym Targu prezentuje program IX odsłony Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Impreza odbędzie się w sobotę 7 października w godzinach 16:30-23:00.
Na początek wieczoru przewidziano projekcję animacji lalkowej zatytułowanej „Pamiętniki Tatusia Muminka”. Oglądanie filmu umili nam oczekiwanie na uroczystą transmisję inauguracji Nocy Bibliotek, która rozpocznie się o godz. 18.00 w słynnym II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Warszawie.
Następnie, w myśl hasła przewodniego tegorocznej imprezy: "Absurd nie czytać", uczestnicy wkroczą z nami w świat niecodziennych atrakcji z absurdalnym przymrużeniem oka. W planie przygotowano moc quizów, gier, łamigłówek i zabaw kreatywnych. Przewidziano także pokazy teatrzyku kamishibai, Galerię Absurdu oraz interaktywną tablicę lektorską.

Wydarzenie będzie okazją nie tylko do fantastycznej zabawy, ale też zdobycia wyjątkowych nagród ufundowanych przez zaprzyjaźnione księgarnie. Z kolei dzięki uprzejmości najlepszych cukierni z okolicy, na uczestników będzie czekał słodki poczęstunek.

"Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Nocy Bibliotek, która będzie miejscem dla inspirujących spotkań, wspólnej zabawy, uśmiechu, rozwijania zainteresowań czytelniczych i nie tylko. Czekamy na Was w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu, filii w Nowym Targu, przy ul. Królowej Jadwigi 1. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!"- zapraszają pracownicy biblioteki.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl