10.10.2023, 15:16 | czytano: 679

Cóż to była za Noc Bibliotek... Spotkanie w Krościeku nad Dunajcem (zdjęcia)

zdj. organizatora
KROŚCIENKO n/DUNAJCEM. Gminna Biblioteka Publiczna po raz pierwszy włączyła się w IX Ogólnopolską Akcję Nocy Bibliotek. Wydarzenie to wielkie święto bibliotek i czytania – gdzie w niekonwencjonalny sposób można skorzystać z zasobów biblioteki jako najbardziej otwartej i dostępnej instytucji kultury, łączącej ludzi w różnym wieku.
Na początek uczestnicy poznali całą rodzinkę Muminków, ponieważ tegoroczne hasło brzmiało ,,Absurd nie czytać”, a małe trolle były głównymi bohaterami Nocy w Bibliotece.
Po przeczytanym fragmencie w ruch poszła biała farba i w ten sposób powstał kropkowany portret białego bohatera.

Kulminacyjnym punktem programu było spotkanie z ornitologiem, pracownikiem TPN, przyrodnikiem - Danielem Urbaniakiem. Człowiekiem z ogromną pasją do zwierząt, przyrody i ludzi. Na spotkaniu padało wiele pytań a nasi młodzi czytelnicy dowiedzieli się jak działa na sowach test lustra. Poznali również czym jest rejestrator dźwięku i do czego służy.

Daniel zaprezentował wiele sprzętów, z których korzysta na co dzień przy obserwacji sów, lisów, jeleni, niedźwiedzi itp. Nie zabrakło wielu pytań, na które obszernie odpowiadał nasz gość. Frajdą okazało się przymierzenie stroju maskującego, a także wypróbowania swoich sił w podnoszeniu plecaka potrzebnego na leśne wędrówki.

Kolejnym punktem programu była oczywiście smaczna pizza a po niej podział na sekcje: Panny Migotki, Małej Mi i Włóczykija. Sekcja Włóczykija to poszukiwanie skarbów, a dokładnie ukrytych Muminkowych symboli pomiędzy regałami. Zaopatrzeni w latarki, lampki czołówki młodzi odkrywcy wyruszyli na poszukiwania. Ogon Muminka, sukienka małej Mi, czy ukryty dom - to tylko nieliczne zagadki, które zintegrowały grupę i okazały się niezwykle interesujące. Sekcja Panny Migotki to gry planszowe, natomiast sekcja małej Mi to tańce z miotłą i zabawy ruchowe.
Po tych wszystkich harcach, nadszedł czas na odpoczynek i małą drzemkę.

Weronika Walkowska kierownik GBP w Krościenku n.Dunajcem
Może Cię zainteresować
komentarze
Oj11.10.2023, 08:19
Krościek nad Dunajcem ???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl