21.10.2023, 11:50 | czytano: 650

Światowy Dzień Origami - zajęcia w nowotarskiej Bibliotece Pedagogicznej

Z okazji Światowego Dnia Origami (24 października) Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, filia w Nowym Targu zaprasza uczniów klas I-III szkoły podstawowej na zajęcia czytelniczo-plastyczne pt. Słowik, kamishibai i origami, czyli baśniowa podróż do krainy Dalekiego Wschodu.
"Naszą wyprawę rozpoczniemy od prezentacji baśni H.Ch. Andersena pt. Słowik. Posłużymy się w tym celu tradycyjną japońską techniką opowiadania historii – teatrzykiem ilustracji kamishibai. Po rozmowie na temat inscenizacji i jej przesłania, uczniowie poznają ciekawostki związane z japońską sztuką składnia papieru, czyli origami. Następnie wezmą udział w warsztatach plastycznych, podczas których każdy uczestnik bez użycia nożyczek i kleju wyczaruje własne papierowe dzieło sztuki, w postaci słowika origami. Dołączcie do nas, by połączyć literaturę, teatr i sztukę plastyczną w jedno wyjątkowe doświadczenie edukacyjne" - zachęcają pracownicy biblioteki.
Możliwość udziału w zajęciach od 24 października 2023 r. Lekcja wchodzi do stałej oferty edukacyjnej biblioteki. Zapisy pod numerem telefonu: 18 266 29 74.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl