24.10.2023, 21:06 | czytano: 1212

Biblioteka w Kluszkowcach w ministerialnym programie (zdjęcia)

zdj. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach znalazła się w gronie 47 bibliotek publicznych z całej Polski i otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 100 tys. zł na realizacje zadania „Blisko, coraz bliżej biblioteki” w latach 2023 -2024 w ramach programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W ramach projektu przeprowadzone zostały cztery szkolenia dla bibliotekarzy i partnerów Biblioteki, w których uczestniczyli bibliotekarze powiatu nowotarskiego, nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Czorsztyn.
Tematy szkoleń:
1. Komiks dla dzieci i młodzieży: budowanie zbioru, akcje czytelnicze, pomysły na zajęcia dla grup.
2. Gamifikowanie literatury pięknej i wydarzeń kulturalnych na smartfonach – praktyczne sposoby przyciągnięcia do bibliotek i instytucji kultury pokolenia Millenialsów i pokolenia Z.
3. Biblioterapia – jako metoda aktywizująca seniorów - warsztaty.
4. Od niemowlaka do mola książkowego. Jak wychować małego czytelnika?

W październiku pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach wspólnie z partnerami udali się na wizytę studyjną do biblioteki w Bieczu. Celem wizyty studyjnej była wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie realizacji projektu BLISKO. Zapoznanie się z ofertą edukacyjną i czytelniczą, poznanie i inspiracja do nowych działań.

mat. nadesłany
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl