31.10.2023, 11:02 | czytano: 1404

Wizyta nowotarskich bibliotekarzy na targach książki

„Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata” - ten cytat z wiersza „Urodziny” Wisławy Szymborskiej był mottem tegorocznej, 26 edycji Międzynarodowych Targów Książki odbywających się w dniach 26-29 października w Krakowie.
Nasza wspaniała noblistka jest patronką roku 2023,w którym przypada setna rocznica jej urodzin. Stąd też szczególna uwaga została poświęcona jej osobie i twórczości na krakowskich Targach Książki, które były miejscem spotkań z literaturą. To wyjątkowe święto czytelników, autorów, wydawców, bibliotekarzy oraz całej branży związanej z książką, zarówno w tej tradycyjnej, papierowej postaci, jak i elektronicznej. Zatem z wielką przyjemnością zespół bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu uczestniczył w tym festiwalu kilku pokoleń miłośników książek. Była to niepowtarzalna okazja, aby poznać nowości literackie i trendy wydawnicze oraz najnowsze oferty promocji czytelnictwa. Ale największą radością dla każdego bibliotekarza był widok tłumów czytelników, zwłaszcza młodych, co utwierdziło nas w przekonaniu, że pasje czytelnicze są wciąż żywe i stale tworzą nowe trendy. Młodzież zdecydowanie dominowała wśród uczestników krakowskich targów - kupowała również książki i czekała cierpliwie na spotkania ze swoimi ulubionymi autorami.
Według Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza”, więc czekamy na następne targi książki za rok i serdecznie polecamy je odwiedzić .

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl