06.02.2024, 13:17 | czytano: 1237

Zakończyły się XXXIV Śpiskie Zwyki (zdjęcia)

zdj. Pieniny24
W Gminie Łapsze Niżne zorganizowany został konkurs pod nazwą Śpiskie Zwyki. To trzydniowy konkurs folklorystyczny propagujący gwary, kulturę i obrzędy Spisza.
W pierwszym dniu, na zamku Dunajec w Niedzicy nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Wystąpili skrzypkowie, gawędziarze, śpiewacy i grupy śpiewacze. W sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy w scenkach rodzajowych, pokazach obrzędów i zwyczajów oraz tańcach zaprezentowały się dziecięce i młodzieżowe zespoły z regionu. Natomiast w niedzielę, także w niedzickim GOK-U można było zobaczyć występy dorosłych zespołów regionalnych.
"Wyrażamy radość, że ruch folklorystyczny na Spiszu z roku na rok ulega wszechstronnemu rozwojowi, zarówno pod względem ilościowym jak też jakościowym. Wystarczy wspomnieć pierwszy dzień tegorocznego konkursu, który zgromadził 87 punktów programu, w tym 36 samych gawędziarzy, a przecież od wielu lat w Zwykach bierze udział co najmniej kilkanaście zespołów regionalnych, gdzie niektóre z nich w sposób przykładowy prezentują tradycyjną obyczajowość Spisza" - napisało w protokole jury konkursu.

Wyniki konkursu znajdują się na stronie GOK Niedzica

jd/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jam Rozik07.02.2024, 18:25
Oooo widzę że pseudo spisok zaczyna się chwalić
śpisok.07.02.2024, 09:32
Super klimat na imprezie i rzeczywiście serce rośnie że uczestników z roku na rok coraz więcej, podziękowania dla organizatorów i uczestników.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl