08.02.2024, 09:47 | czytano: 596

Zapisy na strażackie mistrzostwa w Jaworkach

Trwają zapisy na XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które odbędą się w dniach 2-3 marca na stoku Areny Narciarskiej Jaworki-Homole w Szczawnicy.
W zawodach bez wcześniejszych eliminacji mogą startować strażacy OSP z całego kraju. Jednostki OSP mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej lub drużynowej albo do obu konkurencji.
Podczas strażackich mistrzostw wszyscy zawodnicy obowiązkowo startują w ubraniu strażackim specjalnym typu Nomex ( kurtka + spodnie ) oraz w hełmie strażackim. Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni. Warunkowo w każdej z konkurencji i ich podziałach organizatorzy dopuszczają do 2 zawodników, którzy ukończyli 16 lat.

Klasyfikacja w konkurencji indywidualnej slalom gigant narty jest z podziałem na druhny open oraz druhów z podziałem na 4 grupy wiekowe. Konkurencja Indywidualna slalom gigant snowboard jest open i bez podziału na druhów i druhny - tu możliwy jest podział przy minimum 6 startujących druhnach. Z kolei w niezwykle atrakcyjnej konkurencji drużynowej Strażackim Slalomie Gigancie startujące 4 osobowe zespoły mają do pokonania trasę slalomu jadąc z wężem strażackim. Drużyny narty klasyfikowanie są z podziałem na druhów, druhny oraz zespoły mieszane składające się z 2 druhów i 2 druhen. Konkurencja drużynowa w snowboardzie klasyfikowana jest bez podziału na druhów i druhny, a skład 4 osobowej drużyny może być również mieszany w dowolnej kombinacji ilościowej druhów i druhen.

Kontakt w sprawie zawodów oraz pobieranie druków zgłoszeniowych i regulaminu od organizatorów tylko poprzez kontakt mailowy: tokbike1@op.pl

Zapraszamy strażaków ochotników do udziału w zawodach.

Źródło: Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl