17.03.2024, 11:34 | czytano: 2176

Posiady Teatralne na Orawie (podwójna galeria)

zdj. Łukasz Sowiński
JABŁONKA. W Orawskim Centrum Kultury trwają Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich - 11. Posiady Teatralne na Orawie.
Od dwóch dni w Orawskim Centrum Kultury można oglądać występy grup teatralnych z małopolskich powiatów. Posiady rozpoczęło Szkolne Koło Teatralne Niepokorni z Lipnicy Wielkiej z powiatu nowotarskiego.
W sobotę zaprezentowano "Zabiegi o scyrom miłość" Grupy Folklorystycznej Sieprawienie z powiatu myślenickiego, "Taki wstyd" Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej, "Wzgórze"- Grupy Teatralnej Otwarte Drzwi z Gorlic, "Jes na to lyk" - Zespołu Regionalnego Spod Kicek z Mordarki, "Takie mamy procedury" - spektakl w wykonaniu aktorów Sceny Teatralnej MCK z Nowego Targu oraz "Diabli Kumoter" - Zespołu Regionalnego Góralsko Brać z Łopusznej.

Dziś widzowie zobaczą "Diabli nadali niescyńście u Janki" Gruoy Teatralnej Marusynianki z Maruszyny oraz "Lykorza mino woli" w wykonaniu Teatru Ludowego z Okleśniej.

Gościnie wystąpi muzyka Arva.

s/ zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
komentarze
Edzio22.03.2024, 20:17
Aż dziw że Kasprzaka tam na scenie nie bylo. Przecież przy tych znajomosciach powinien się przyzwyczajać do desek OCK. Zaraz ma tam spotkanie.
idzie nowe18.03.2024, 07:56
Poco robić imprezę dla pustej sali za nasze publiczne pieniądze. Nowy wójt musi zrobić też porządek w OCK w Jabłonce
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl