29.03.2024, 21:55 | czytano: 471

Wszywka alkoholowa w Krakowie – co, jak i gdzie? (art. sponsorowany)

Alkoholizm jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Rosnące napięcie nerwowe, stres, obciążenie psychiczne – wszystkie te czynniki sprawiają, że coraz więcej osób szuka rozluźnienia w używkach. Niestety nie jest to odpowiednia droga do bezpiecznego relaksu. W nałóg wpadniemy bardzo łatwo, trudno natomiast będzie nam się z nim pożegnać. Ponieważ alkoholizm jest chorobą, wymaga odpowiedniego leczenia. Profesjonalna terapia powinna być wieloskładnikowa i wszechstronna, a jednym z jej elementów jest zastosowanie Esperalu we wszywce. Wszywka alkoholowa w Krakowie – sprawdź, czy jest dla Ciebie.
Wszycie tabletki z Esperalem pod skórę chorego niejednokrotnie jest pierwszym jego krokiem na drodze ku trzeźwości. Pomaga przerwać ciąg alkoholowy i odtruć organizm. Dzięki swojemu działaniu jest całkowicie obojętna dla trzeźwego organizmu. Niezauważalna dla otoczenia, zapewnia maksimum dyskrecji przy jednocześnie dużej skuteczności. Gdzie dostępna jest wszywka alkoholowa w Krakowie?

Awersyjny Esperal


Czy wszywka alkoholowa działa na każdego? Odpowiedź jest prosta – prawidłowo wykonany zabieg jest skuteczny. Esperal, znany również pod nazwą disulfiram, jest bowiem substancją czynną każdej wszywki alkoholowej. Działa w bezpośredni sposób na proces trawienia alkoholu w organizmie. Za jego pośrednictwem następują patologiczne zmiany w procesie metabolizmu alkoholu, które uniemożliwiają jego szybki i bezpieczny rozkład. W związku z tym, że blokuje on jeden z enzymów wydzielanych przez wątrobę (dehydrogenazę aldehydową), wpływa na kumulację toksycznych substancji w organizmie. Mowa tu o aldehydzie octowym, który bez udziału wymienionego enzymu nie może zostać strawiony do nieszkodliwej substancji (kwasu octowego). W konsekwencji organizm „zaszytego” nie radzi sobie i z nadmiarem alkoholu, i z nadmiarem aldehydu octowego. Odczuwa szereg nieprzyjemnych dolegliwości przypominających zatrucie alkoholowe, jednak o wiele większym nasileniu.

Dlatego też wszywka alkoholowa z Esperalem jest rodzajem terapii awersyjnej. Jej pośrednie działanie polega na „odstraszeniu” alkoholika od sięgania po alkohol. Substancja, która do tej pory dawała mu jedynie przyjemne doznania, teraz zaczyna kojarzyć się ze wzmożonym kacem i cierpieniem. Warto pamiętać, że przedawkowanie alkoholu w kontakcie z Esperalem może skończyć się ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią. Najczęściej „zaszyci” nałogowcy powstrzymują się od picia właśnie z powodu strachu przed późniejszymi dolegliwościami.

Wszywka alkoholowa w Krakowie – gdzie mogę się „zaszyć”?


Wybór właściwej placówki do wykonania zabiegu wszycia Esperalu nie może być przypadkowy. Nie kierujmy się jedynie opiniami i radami znajomych czy krewnych. Aby wybrać właściwe miejsce, należy zasięgnąć informacji „u źródła”. Istotne są takie kwestie jak: liczba i wykształcenie personelu medycznego, wyposażenie placówki, sposób organizacji pierwszej wizyty i przebiegu zabiegu. Warto również zwrócić na pewne szczegóły: wygodny sposób rejestracji, dostępność terminów, konsekwencję i terminowość. Atrakcyjna cena usług i wszelkie udogodnienia powinny być na dalszym planie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo przeprowadzanych usług i profesjonalna kadra.


Wszywka alkoholowa w Krakowie oferowana jest w Centrum Medycznym Galmedic. Jej wszycie jest zazwyczaj elementem wszechstronnej terapii alkoholizmu. Oprócz Esperalu, w placówce można skorzystać również z detoksu alkoholowego, psychoterapii alkoholizmu czy dożylnych wlewów witaminowych. Wszystkie te usługi pomagają alkoholikom wyjść ze szponów uzależnienia.

Kliknij https://galmedic.pl/uslugi/esperal/ i dowiedz się więcej o wszywce alkoholowej w Krakowie. Zalecamy osobiste zapoznanie się z ofertą Centrum Medycznego Galmedic.

Bezpieczeństwo


Choć metoda nadal budzi wiele kontrowersji, zabieg wszycia Esperalu jest całkowicie bezpieczny. Wykonuje go lekarz chirurg, który umieszcza tabletkę wewnątrz ciała chorego. Wszywana jest ona na głębokości kilku centymetrów, w okolicy mięśniowej. Najczęściej miejscem implantacji jest okolica obojczyka, łopatki, pośladka – dla zapewnienia jak najwyższego poziomu dyskrecji. Blizna jest ledwo zauważalna.

Pacjent przez cały czas trwania zabiegu pozostaje znieczulony w sposób miejscowy. Dzięki temu nie odczuwa żadnego bólu. Tuż po jego wykonaniu w miejscu blizny może pojawić się delikatne zaczerwienienie i lekka bolesność. Wynika ona z naruszenia ciągłości skóry i w ciągu kilku godzin powinna minąć. Jeżeli wygląd blizny nas niepokoi, odczuwamy długotrwały ból lub swędzenie, powinniśmy zasięgnąć porady lekarza.

Esperal jest o tyle skuteczny, o ile „zaszyty” alkoholik weźmie sobie do serca uwagi i zalecenia lekarza. Podstawową z nich jest kategoryczny zakaz spożywania alkoholu, gdy posiada on w swoim organizmie wszywkę. Toksyczna substancja w połączeniu z alkoholem wywołuje bowiem takie objawy jak: bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, zaburzenia równowagi, dysfunkcje w pracy układu nerwowego, krążenia, oddechowego, z padaczką poalkoholową i zaburzeniami rytmu serca z zatrzymaniem jego pracy włącznie. Wszystkie z nich są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia nałogowca, ale i dla jego życia.

To nie dla mnie?


Jak w przypadku każdego zabiegu, również i wszycie Esperalu nie jest zalecane niektórym osobom. Nie powinieneś decydować się na ten zabieg w przypadku, gdy cierpisz na choroby układu oddechowego, cukrzycę, padaczkę, choroby wątroby, nerek, niedoczynność tarczycy lub zaburzenia psychiczne. Zabiegu nie wykonuje się również u osób będących pod wpływem alkoholu. Aby zminimalizować ryzyko wprowadzenia personelu medycznego w błąd, każdego alkoholika przed „zaszyciem” poddaje się badaniu trzeźwości.

Przed wykonaniem zabiegu odbywa się pierwsze spotkanie pacjenta z lekarzem i personelem medycznym. Podczas niego lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, dzięki któremu poznaje preferencje i oczekiwania pacjenta oraz rozpoznaje i ocenia potencjalne ryzyko wykonania zabiegu. Nie zatajaj przed personelem żadnej informacji – może to być niebezpieczne dla Twojego zdrowia, a w przypadku wątpliwości lekarz i tak zaleca wykonanie dodatkowych badań.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl