14.04.2024, 14:13 | czytano: 1532

Odwiert geotermalny w Szaflarach tematem rozmów w Belwederze

W Belwederze odbyło się posiedzenie Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych, którego tematem było „Krajowe i lokalne bezpieczeństwo energetyczne w oparciu o technologie geotermalne – odnawialne źródła energii”. Podczas spotkania gminę Szaflary reprezentował wójt Rafał Szkaradziński.
Spotkanie prowadzili: Paweł Sałek, Przewodniczący Rady oraz Sławomir Mazurek, Doradca Prezydenta RP. W posiedzeniu poza członkami Rady wzięli udział: prof. Krzysztof Galos, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Geolog Kraju, przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego dr hab. inż. Beata Kępińska, Prezes i Marek Hajto, Wiceprezes, prof. Roman Niżnikowski, członek Rady Nadzorczej NFOŚiGW oraz przedstawiciele Państwowego Instytutu Geologicznego i samorządowcy.
Geotermia to technologia wykorzystywania ciepła Ziemi do produkcji energii. W Polsce jest ona stosowana od ponad 100 lat, ale dopiero w ostatnich dziesięcioleciach stanowi cenne źródło produkcji energii cieplnej oraz coraz ważniejszy element polityki bezpieczeństwa energetycznego. Podczas dyskusji szczegółowo omówiono wykorzystanie źródeł geotermalnych w systemach ciepłowniczych na przykładzie gminy Szaflary.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
maniek15.04.2024, 12:10
Ale złośliwcy się uaktywnili ;) Śmiech warte:; )Daremny trud.... itd
rozliczyc15.04.2024, 09:46
byznes,dieta,dieta kiedy Narod Polski rozliczy ?
Gdzie sprawiedliwość.14.04.2024, 19:34
Dobrze się bryluje, kiedy podwaliny przygotował i geotermię założył poprzednik. Ale o tym cicho-sza. Bo zasługi innych, to teraz moje zasługi.
Maniusz14.04.2024, 17:07
Brawo dla Szaflar,???? brawo dla Wójta ????
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl