30.04.2024, 15:25 | czytano: 1058

Konkurs na Orawski podcast historyczny pt. Orawska Historia

Podcasty historyczne to świetna sprawa, a osoby, które twierdzą, że historia to nuda, są w błędzie. Mając do czynienia z prawdziwymi pasjonatami, którzy potrafią opowiadać o przeszłości z przejęciem, od razu patrzymy na historię życzliwszym okiem.
Jeśli podcaster zbuduje opowieść pełną akcji, tajemnic i ciekawostek, trudno będzie znaleźć słuchacza, który zdoła się od niej oderwać.
Dla pasjonatów historii Orawy w każdym wieku - Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej przygotowało ciekawą propozycję: "napisz swój podcast historyczny, a my go nagramy!". Tekst dotyczyć może wybranej dowolnie postaci, miejsca lub wydarzenia historycznego z dziejów Orawy. Ma liczyć maksymalnie – do 800 słów.

Kategorie wiekowe: kl. VI-VIII SP, szkoła średnia, dorośli.

Zasady:
Etap 1. Dla szkół podstawowych proponuje się poprzedzić konkurs warsztatami podcastu, aby dzieci zaznajomić ze specyfiką tej formy publikacji:

W szkołach podstawowych nauczyciel przeprowadza warsztaty podcastu, wprowadzając uczestników w tematykę, formę przekazu, specyfikę podcastów i ich rolę w dzisiejszym świecie oraz edukacji; warsztaty będą udokumentowane w formie zdjęciowej (przekazane do organizatora); na warsztatach nauczyciel wspiera merytorycznie przy doborze tematów; Zaleca się przeprowadzenie warsztatów w luźnej formie, prowadzonych poza salą lekcyjną, z wykorzystaniem potencjału indywidualnych talentów.

WAŻNA UWAGA: szkoła, z której wpłynie na konkurs najwięcej prac zostanie SPECJALNIE NAGRODZONA

Etap 2. Wybieramy postać, miejsce lub wydarzenie z dziejów Orawy. Nie zapomnijmy, że rok 2024 jest w gminie Lipnica Wielka ogłoszony rokiem Orawskich Ojców Niepodległości w ramach zakończenia 100. Rocznicy przyłączenia części Orawy do Niepodległej Polski „Orawa z Niepodległą”

Etap 3. Piszemy interesujący podcast w wersji world (do 800 słów) – zgłoszenia mogą być indywidualne bądź grupowe.
Utwór należy podpisać tylko i wyłącznie pseudonimem oraz kategorią wiekową i włożyć do koperty. W drugiej, zaklejonej kopercie z pseudonimem na wierzchu należy umieścić – imię, nazwisko, wiek, szkoła, adres, kontakt. Zaklejoną kopertę z danymi należy dołączyć do utworu i wysłać lub dostarczyć w terminie do 14 czerwca 2024 r. na adres: Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej 34-483 Lipnica Wielka 521

Etap 4. Powołana przez organizatora komisja dokonuje oceny nadesłanych prac, a najlepsze podcasty zostają nagrane przez ich autorów przy użyciu profesjonalnego sprzętu zapewnionego przez organizatora i umieszczone w sieci (jest to jednocześnie dodatkowa nagroda w konkursie).

Etap 5. W blasku fleszów odbieramy cenne nagrody za swój podcast (dla nagrodzonych, najlepszych podcastów)

Szczegóły na stronie UG w Lipnicy Wielkiej.

opr s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl