08.05.2024, 08:20 | czytano: 741

Rajd Konstytucji 3 Maja przejechał przez Podhale (zdjęcia)

Ponad trzydziestu rowerzystów wzięło udział w patriotycznym rajdzie rowerowym, który odbył się z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święta flagi Polskiej. Biało-czerwony peleton wyruszył ze Spytkowic mając w planach przejazd m.in. przez Nowy Targ, Zakopane i Czarny Dunajec.
Zamontowane na rowerach flagi przyjemnie trzepotały na wietrze, a z głośników płynęły patriotyczne i niepodległościowe pieśni. O bardzo miłą niespodziankę postarali się mieszkańcy Raby Wyżnej, którzy powitali uczestników rajdu przy pomniku bohaterów, obrońców Ojczyzny. Ale nie tylko Raba Wyżna, także na całej trasie rajdu widoczne było duże zainteresowanie tym wydarzeniem i bardzo pozytywne, czasem wręcz żywiołowe jak w Zakopanem, reakcje społeczeństwa.
Ale wcześniej była odśpiewana „Barka” przy pomniku Jana Pawła II i Msza Święta za Ojczyznę w Ludźmierskiej Bazylice NMP Królowej Podhala oraz udział w uroczystościach trzeciomajowych na Nowotarskim Rynku. Powrót ze stolicy Tatr odbył się w wyścigowym tempie z krótkim postojem na złożenie kwiatów pod figurą Matki Bożej Królowej Polski w Czarnym Dunajcu. Bardzo późnym popołudniem rajd zakończył się w Spytkowicach.

Celem patriotycznych rajdów organizowanych przez Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice jest przypominanie społeczeństwu o świętach narodowych i ważnych wydarzeniach historycznych z dziejów naszej Ojczyzny co przyczyni się do uświadomienia społeczeństwu jak ważna jest tożsamość narodowa i jej utrzymanie niezbędne do życia w pokoju z zachowaniem wolności i swych tradycji.

Stanisław Kowalcze, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl