10.05.2024, 18:25 | czytano: 1305

"Polskie Radio Dzieciom" z wizytą na Orawie (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
W słoneczne czwartkowe popołudnie Lipnice Małą odwiedzili reporterzy warszawskiego studia radiowego. Wizyta związana była z udziałem zespołu Małolipnicanie w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko, którego organizatorem było Polskie Radio Dzieciom.
Zespół w 2019 roku był laureatem tego niezwykle prestiżowego konkursu, jednak ze względu na panujące ograniczenia związane z pandemią nie było możliwości realizacji nagrania. W ubiegłym roku ponownie grupa została wyróżniona w grupie laureatów i tym razem udało nam się spotkać, by porozmawiać o zamiłowaniu dzieci i młodzieży do kultury i tradycji orawskich.
Oprócz tradycyjnych melodii i śpiewek orawskich, które już niedługo będzie można usłyszeć w Polskim Radiu, wywiadu udzielali najmłodsi i najstarsi członkowie zespołu. O swojej pracy i przekazie tradycji, tańców i muzyki opowiadali instruktorzy zespołu Anna Olesińska i Paweł Czaja, a o pracy kierowania zespołem nadmieniła kilka słów prezes Stowarzyszenia Malolipnicanie Grażyna Kubacka.

Cieszy ogromnie zainteresowanie regionem Orawy tak ważnej w przekazie kulturze ludowej stacji radiowej. Z niecierpliwością czekamy na gotowy materiał do odsłuchu, pojawią się również nagrania wideo dokonane przez stację.

Ania Olesińska, zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl