30.09.2013, 11:54 | czytano: 2187

Mistrzostwa Województwa Młodzików w Lekkoatletyce. Srebro i brąz dla Krzysztofa Kosakowskiego i Justyny Baran (zdjęcia)

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Młodzików były ostatnią szansą na uzyskanie minimum uprawniającego do udziału w Mistrzostwach Polski. Z „urzędu” awansowało 13 zwycięzców zawodów międzywojewódzkich. Minima wynikowe uzyskało następnych ośmiu zawodników. W Reprezentacji Województwa, liczącej 21 osób, wystąpi 13 młodziczek i 8 młodzików, w tym Krzysztof Kosakowski reprezentant UKS „Gimpel” Nowy Targ.
W zawodach, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym AWF w Krakowie, uczestniczyło ponad 500 młodych sportowców. Równocześnie odbywały się Mistrzostwa Województwa Dzieci Starszych i Małopolski Miting. W gronie młodzików Krzysztof Kosakowski zajął drugie miejsce w pchnięciu kula 5 kg wynikiem 11.96 m, do zwycięstwa zabrakło 5 cm. W wyniku zaciętej rywalizacji w każdej kolejce pchnięć, minimum na Mistrzostwa 12.00 m uzyskał również Radosław Huczek z LKS Brzezina Osiek. W rzucie dyskiem 1 kg Krzysztof zajął piąte miejsce rezultatem 32,23 m. Drugi medal, brązowy, zdobyła powracająca do zdrowia Justyna Baran, zajęła trzecie miejsce w pchnięciu kulą 3 kg wynikiem 8.39 m. W rzucie dyskiem 0.75 kg była czwarta, uzyskała 23.39 m, ustanowiła rekord życiowy i rekord Klubu. Ciekawostką jest progresja wyników Justyny, w obu konkurencjach, każda następna próba była lepsza od poprzedniej! W mitingu startował Tomasz Baran, w kategorii juniorów młodszych, w pchnięciu kulą 5 kg zajął pierwsze miejsce rezultatem 13.59 m. Wszystkie wyniki można pobrać ze strony www.uksgimpel.org.pl.