03.11.2013, 15:57 | czytano: 1479

Dariusz Gruszka - ponownie w zespole Podhala

W sobotę w późnych godzinach wieczornych zawodnik podpisał w klubie kontrakt na grę w MMKS Podhale Nowy Targ do końca tego sezonu. Z przyczyn formalnych Darek jeszcze nie wystąpi w meczu z Katowicami.
- Kontrakt został podpisany z możliwością przedłużenia umowy po zakończeniu sezonu. Nie zagra jeszcze z Katowicami, gdyż chcemy dopełnić wszystkie formalności żeby nie było niespodzianek (m.in. do związku przesłać kartę transferową- przyp. red.). Prowadziłam rozmowy ze wszystkimi naszymi wychowankami grającymi w Krynicy, ale podjęli decyzję, że poczekają na rozwój sytuacji w tym zespole do połowy listopada i wtedy podejmą decyzję, co dalej – wyjaśnia prezes MMKS Agata Michalska.
Dariusz Gruszka ostatni raz w Podhalu zagrał w sezonie, 2009/2010 kiedy Podhale wywalczyło Mistrzostwo Polski. Po sezonie na zasadzie wypożyczenia grał w Sanoku gdzie również świętował MP. Od tego sezonu był zawodnikiem 1928 KTH Krynica, lecz problemy w tamtejszym klubie spowodowały, że popularny ”Grucha” wrócił do Nowego Targu.

- Miałem ofertę z Jastrzębia, ale nie doszedłem do porozumienia z tamtejszymi działaczami. Jeżeli miałem grać w tym sezonie w innym niż Krynica klubie, to chciałem występować w Podhalu. W Podhalu przez ten czas się zmieniło na lepsze. Trenowałem już z chłopakami i jestem pod wrażeniem jak trenują i z jakim zaangażowaniem podchodzą do tego, widać w nich potencjał. W każdym meczu będę chciał jak najwięcej dać z siebie by zespół zwyciężał – mówi Gruszka.

Szymon Pyzowski, MMKS
Zobacz pełną wersję podhale24.pl