31.12.2013, 15:53 | czytano: 2222

Złota para

Luiza Złotkowska i Jan Szymański (oboje Poroniec Poronin) od sześciu lat są parą. Po ostatnim dniu mistrzostw kraju w łyżwiarstwie szybkim można powiedzieć, że to złota para. W ostatnim dniu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim zdobyli po trzy złote medale na dystansach i w wieloboju seniorów.
Luiza zdobyła najwięcej medali w zakopiańskiej imprezie - trzy złote (1500, 5000 m i w wieloboju), jeden srebrny (3000 m) i jeden brązowy (500 m). Jej życiowy partner cztery złote (1500, 5000, 10 000 m wielobój). Mają już w dorobku medale mistrzostw świata.
Teraz pora wzbogacić kolekcję o najcenniejsze trofea, olimpijskie. Złotkowska w poniedziałek triumfowała w wyścigu na 5000 metrów. O dużą niespodziankę postarała się na dystansie 1500 metrów. Pokonała faworytkę, koleżankę klubową Katarzynę Bachledę Curuś. - Należy się cieszyć, bo do jednej doskonałej zawodniczki doszła druga – powiedział prezes PZŁS, Kazimierz Kowalczyk.

Również dwa złote krążki zawisły na szyi Jana Szymańskiego. Okazał się najszybszy na dystansach 1500 i 10000 metrów. W tym drugim wyścigu na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Druszkiewicz (AZS Zakopane).

Wśród kobiet w kategorii młodzieżowej nie do pokonania okazała się Angelika Fudalej. Zakopianka wygrała wszystkie biegi na dystansach i tym samym zdobyła też tytuł w wielobojowej rywalizacji.

Po zawodach ogłoszono skład reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy (11-12 stycznia). Znaleźli się w niej: Katarzyna Bachleda Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska oraz Katarzyna Woźniak (rezerwa), Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki, Piotr Puszkarski i Sebastian Druszkiewicz (rezerwa).