05.03.2014, 10:24 | czytano: 1449

Gimnazjada Powiatu Nowotarskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Awans dziewcząt z Gimnazjum w Szczawnicy do zawodów rejonowych

W Hali Sportowej Gimnazjum w Krościenku, Powiatowe Centrum Kultury przeprowadziło Gimnazjadę Powiatu Nowotarskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Sześć drużyn rywalizowało o jedno miejsce premiowane awansem do zawodów rejonowych. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach, systemem punktowym.
W grupie A pierwsze miejsce zajęły reprezentantki Gimnazjum w Szczawnicy pokonując w dwóch partiach rywalki z Jabłonki i Czarnego Dunajca. Drugie miejsce zajęły uczennice Gimnazjum w Jabłonce.
Drugą grupę wygrały zawodniczki reprezentujące Gimnazjum w Załucznem. Pokonały koleżanki z Frydmana - 2:1 z i reprezentację Rdzawki – 2:0. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Frydmana.

Oba mecze półfinałowe zakończyły się wynikiem 2:0. Reprezentantki Załucznego wygrały z Jabłonką, a Szczawnica wyeliminowała gimnazjalistki z Frydmana.

W spotkaniu decydującym o trzecim miejscu w Powiecie Nowotarskim, dziewczęta z Jabłonki pokonały rywalki z Frydmana 2:0.

Prawo reprezentowania Powiatu na zawodach rejonowych wywalczyły reprezentantki Gimnazjum w Szczawnicy, które po wyrównanym meczu pokonały drużynę Gimnazjum w Załucznem - 2:1 .
Mistrzynie Powiatu wystąpiły w składzie: Kinga Hurkała, Paulina Pawlik, Aleksandra Olszewska, Magdalena Ciesielka, Patrycja Dyda, Magdalena Hendel, Katarzyna Zachwieja, Agnieszka Morawa, opiekun Jacek Piotrowski.
Zawodniczki drużyn, które uplasowały się na miejscach I-III wyróżniono medalami, szkoły uhonorowano pucharami. Sędzią głównym był Paweł Pluta. Zawody przeprowadził Józef Dyda Koordynator Sportu Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Tekst Piotr Jabłoński, zdj. Jacek Piotrowski
Zobacz pełną wersję podhale24.pl