16.03.2014, 10:20 | czytano: 2320

Charytatywny mecz hokejowy - Gramy dla Mike’a

NOWY TARG. W sobotę 22 marca na MHL rozegrany zostanie mecz OLD BOYS PODHALE - PRZYJACIELE. O godz.17.00 rozpocznie się spotkanie, w trakcie którego przeprowadzona zostanie również dobrowolna zbiórka na rzecz chorego chłopca. Dziecko jest synkiem byłego zawodnika "Szarotek".
Oto komunikat MMKS Podhale:
Szanowni Państwo, wydawać, by się mogło, że emocje hokejowe już za nami, a tymczasem…nasi hokeiści Centralnej Ligi Juniorów, pod wodzą trenera Ryszarda Kaczmarczyka, dostarczają sporej rzeszy kibiców ogromnych emocji i satysfakcji.

Dodatkowo przed nami niezwykły mecz - organizowany z potrzeby serca przez BRATA i PRZYJACIÓŁ Łukasza Malinowskiego, byłego wychowanka i hokeisty Podhala, który w latach 1985/86 -1997 należał do hokejowej Rodziny Podhala.

Okazuje się, że więzi z przed lat pokonują barierę czasu i odległości, bo na apel w sprawie pomocy i wsparcia dla synka Łukasza – Mike,a odpowiedział zarówno – Klub MMKS Podhale, jak również zawodnicy (nie tylko z Nowego Targu, ale z różnych zakątków Polski). To oprócz byłych kolegów z zespołu Szarotek koledzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, kadry narodowej U-16 ,U-18, U-20, czy wreszcie byli rywale z krajowych lodowisk. Wśród uczestników zapowiadanego meczu wiele znakomitości hokejowych z przed lat, jak również obecnych gwiazd polskiego hokeja. To efekt ogromnej wrażliwości i dowód sympatii dla „MALINY”, który zawsze był dobrym duchem zespołu, a jako bramkarz z automatu obdarzany pełnym zaufaniem.

Po trudach walki na lodzie Łukaszowi i jego rodzinnemu teamowi, założonemu w 2002 roku - małżonce Jolancie, synowi Markusowi/10 lat/ i synowi Mikeowi /3 lata/ przyszło zmagać się z przeciwnikiem nieprzewidzianym. Bowiem Mike urodził się 13-01-2011r. z wadą rozwojową ośrodkowego układu nerwowego i wadą słuchu, a diagnoza brzmiała – cytomegalia.

Tak jak na początku rodzicom, tak pewnie wielu czytającym te słowa dzisiaj, trudno samo określenie rozszyfrować, a co dopiero się z nim zmierzyć. Jak przystało jednak na hokejowego twardziela dzielnie całą rodziną zmagają się z tym trudnym przeciwnikiem, nie szczędząc środków, czasu i zaangażowania, z nadzieją patrząc w przyszłość na lepsze jutro dla Mikea.
Chcąc wesprzeć Ich działania, Przyjaciele stają do walki o środki finansowe i wsparcie na dalszą rehabilitację i kolejne operacje. Stańmy w tym momencie ramię w ramię z rodziną i Przyjaciółmi, a swoją obecnością i ofiarnością pokażmy po raz kolejny, że DAR SERCA nie jest obcy naszemu hokejowemu i nowotarskiemu środowisku.

Zapraszamy więc na lodowisko w Nowym Targu 22.03.2014 r. (tj.sobota) o godz.17.00, w trakcie którego przeprowadzona zostanie również dobrowolna zbiórka na rzecz Mikea /zgodnie z numerem otrzymanej zgody SO.531.2.2014 wydanej przez Burmistrza Miasta Nowego Targu z dn. 18.02.2014r./

Zarząd Klubu

---
Poniżej archiwalne zdjęcia Łukasza Malinowskiego oraz informacja o chłopcu.
opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl