17.03.2014, 23:07 | czytano: 2338

Drużyny na podium

Drużyna w składzie Katarzyna Bachleda Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska zajęła drugie miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim rozegranych z holenderskim Heerenveen.
Triumfowały Holenderki, które uzyskały czas 2:59,65, natomiast Polki 3:01,44. Taka sama kolejność jest w klasyfikacji końcowej PŚ. Pozycję niżej uplasowali się panowie, którzy w ostatnim starcie również zajęli drugie miejsce, ustępując o 0,73 sek. Holendrom. Polacy biegli w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Artur Waś.
Polscy łyżwiarze pozostają w Heerenveen, gdzie w nadchodzący weekend rozegrane zostaną mistrzostwa świata w wieloboju. Zabraknie w nich mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki, który chce poświęcić czas rodzinie i postanowił zakończyć tegoroczne starty. W czempionacie wezmą udział: Katarzyna Bachleda Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki i Piotr Puszkarski. Rezerwową jest Katarzyna Woźniak.