20.07.2014, 12:35 | czytano: 2508

Stoch deklasuje

Wszyscy najlepsi polscy skoczkowie stanęli na starcie Letnich Mistrzostw Polski. O tytuły mistrza kraju walczyło 56 skoczków na skoczni w Wiśle-Malince. Tytułu indywidualnego mistrza kraju nie obronił Jan Ziobro.
Miano najlepszego zawodnika w kraju na „letniej” skoczni wywalczył dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, Kamil Stoch. Zdeklasował rywali. Skoki na odległość 134,5 oraz 135 metrów dały mu drugi w karierze tytuł letniego mistrza kraju.
Stoch w pierwszej serii znokautował rywali. 5,5 metra krócej wylądował Piotr Żyła i zajmował drugie miejsce. Wiślanin w serii próbnej oddał najdłuższy skok. Na „pudle” po pierwszym soku był Stefan Hula (126 m). A za nimi byli: Jakub Wolny (126,5 m), Maciej Kot (125,5 m) oraz Dawid Kubacki (125,5 m).
W serii finałowej pierwsza dwójka nie uległa zmianie, poza tym, iż przewaga Stocha się powiększyła. Natomiast brązowy medal wywalczył Jakub Wolny, aktualny mistrz świata juniorów.