17.08.2014, 10:09 | czytano: 1641

Polacy poza finałem

Żadnemu z polskich kajakarzy nie udało się awansować do finału ostatnich w sezonie zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie górskim, które odbywają się w niemieckim Augsburgu.
Najbliżej wywalczenia miejsca w finale K1 mężczyzn był Mateusz Polaczyk. Czwarty zawodnik igrzysk olimpijskich w Londynie wywalczył 15 lokatę z wynikiem 96.27. Słabiej popłynął Dariusz Popiela ( 26 miejsce), natomiast Rafał Polaczyk ukończył start na 38 pozycji. Najwyżej sklasyfikowany Polak w tegorocznej edycji PŚ ominął jedną z bramek.
W wielkim finale K1 zwyciężył Sebastian Schubert, który pokonał Josepha Clarke (Wielka Brytania) i Francuza Mathieu Biazizzo. Schubert triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (272 pkt.). Drugie miejsce zajął Czech Vit Prindis (249), a trzecie Niemiec Hannes Aigner (231).