15.09.2014, 20:48 | czytano: 868

Ośmiu „naszych” w dziesiątce

W Zakopanem na Wielkiej Krokwi oraz na trasie nartorolkowej rozegrany został pierwszy w Puchar Solidarności w kombinacji norweskiej. Świetnie zaprezentowali się w nim „kombinatorzy” z Podhala, których było ośmiu w pierwszej dziesiątce.
Podhalańczycy stawali na drugim i trzecim stopniu podium. Drugie miejsce zajął Marcin Budz (WKS Zakopane), który wskoczył na podium po znakomitym biegu. Po skokach (109,5 m) zajmował dopiero siódmą pozycję. Pobiegł jednak fantastycznie i wdrapał się na drugi stopień podium. Natomiast na najniższym stopniu stanął Jan Łowisz (AZS Zakopane), który po skokach również był trzeci ( 126,5 m). Obaj dali się wyprzedzić Mateuszowi Wantulokowi (AZS AWF Katowice), który duża przewagę wypracował sobie po skokach (136,5 m). Na drugiej pozycji po skokach plasował się Michał Gut Chowaniec (Poroniec), który skoczył 126 metrów, ale słabo pobiegł i ostatecznie sklasyfikowany został na siódmej pozycji.
Znakomicie w biegu zaprezentował się Paweł Chryc (Wisła Zakopane), który na dziewiątą pozycję wskoczył z 17 miejsca po skokach.  Ponadto w pierwszej dziesiątce znaleźli się: Wojciech Marusarz (AZS Zakopane) – czwarty, Michał Pytel (Wisła) – piąty, Krystian karpiel (Wisła) – szósty i Piotr Byrski (Wisłą) -ósmy.