21.09.2014, 09:46 | czytano: 2687

Mateusz Polaczyk siódmy

Mateusz Polaczyk nie zdobył medalu w K1 podczas mistrzostw świata w kajakarstwie górskim w Deep Creek. Powodem były błędy jakie popełnił podczas pokonywania bramek. Złapał sześć sekund karnych i sklasyfikowany został na siódmej pozycji.
Wychowanek Pienin Szczawnica rozpoczął przejazd bardzo energicznie. Chyba za energicznie, bo już na piątej podjazdowej bramce złapał dwie sekundy karne. Dotknął ją głową. W dalszej części płynął dobrze, a koszmar zaczął w dolnym odcinku trasy. Najpierw nasz brązowy medalista sprzed roku dotknął 18 bramki, a chwilę później ponownie zahaczył 22 bramkę podjazdową i ostatecznie do niezłego czasu 102.82 doliczono mu sześć karnych sekund.
Finał był popisem Francuzów, który nikogo nie wpuścili na podium. Mistrzem świata został Boris Neveu, który wyprzedził byłego mistrza świata Sebastiena Combota i Mathieu Biazizzo. Combot złapał na trasie dwie karne sekundy i to one zaważyły o tym, że to Neveu stanął na najwyższym stopniu podium. Różnica pomiędzy tymi zawodnikami wyniosła po doliczeniu karnych sekund 0.73 sekundy! Poza podium znalazł się m zwycięzca tegorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Niemiec Sebastian Schubert. Zaliczył 50 sekund kary za ominięcie bramki podjazdowej.