22.09.2014, 21:42 | czytano: 995

Rozgromili Akademię Liby!

W Košicach sezon rozpoczęli żacy młodsi MMKS Podhale, w ramach słowackiej ligi. I to jak rozpoczęli! Od zwycięstwa w dwucyfrowych rozmiarach nad drużyną L.A. 11 Košice, złożoną z uczniów Hokejowej Akademii Igora Liby.
Igora Liby nie trzeba przedstawiać sympatykom hokeja. W 2005 roku wszedł do słowackiej Galerii Sław. Ale nie mogło być inaczej, bo słowacki napastnik zapisał się złotymi zgłoskami w historii hokeja. W latach 80- tych był reprezentantem Czechosłowacji, z która w 1985 roku sięgnął po mistrzostwo świata. Dwa razy był wicemistrzem i tyleż razy brązowym medalistą. Trzykrotny olimpijczyk – Sarajewo (Srebro) oraz Calgary i Albertville (brąz). Dwa razy grał w Pucharze Kanady. Od 1988 roku występował na lodowiska NHL. To czego się nauczył przez wiele lat grania w hokeja, teraz przekazuje młodszym adeptom tej sztuki, założonej przez siebie Akademii Hokejowej. Kształci w nich dzieci od 6 do 15 lat.
- Rozegraliśmy dobre spotkanie – mówi trener nowotarskich żaków młodszych, Paweł Gil. – Od początku narzuciliśmy własny styl gry. Byliśmy też skuteczni. Już po pierwszej tercji prowadziliśmy i z każdą tercją nasza przewaga rosła.

L.A 11 Košice - MMKS Podhale Nowy Targ 3:12 (1:4, 1:5, 1:3)

Bramki dla MMKS: Łojas 4, Długopolski 2, Sokół 2, Janiczek, Malasinski, Michalski, Jarczyk.
MMKS Podhale: Klimowski (30 P. Batkiewicz) - Jurzec, Szlembarski, Michalski, Malasiński, Łojas – M. Batkiewicz, Sz. Batkiewicz, Kasperek, Jarczyk, Leja - Janiczek, Nykaza, Długopolski, Sokół, Rzepka. Trener Paweł Gil.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

komentarze
zenek23.09.2014, 13:24
A czy ktoś doda, że to był drugi skład słowackiej drużyny?;) Z pierwszym nie byłoby tak kolorowo. Nie mniej jednak gratulacje dla chłopaków.
Junior22.09.2014, 21:57
Brawo! Rosnie silne (mam nadzieje) nowe pokolenie hokeistow!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl