22.09.2014, 21:46 | czytano: 2696

Życiowy sukces braci Brzezińskich!

Filip i Andrzej Brzezińscy, nasi mistrzowie świata juniorów w konkurencji C2, osiągnęli życiowy sukces. Zajęli czwarte miejsce podczas mistrzostw świata w kajakarstwie górskim w Deep Creek. Do brązowego medalu zabrakło 43 setnych sekundy.
W półfinale bracia Brzezińscy wywalczyli piątą lokatę. W wielkim finale uplasowali się oczko wyżej, tracąc 4.78 sek. do zwycięskiej pary Luka Bozic i Saso Taljan (Słowenia). Srebrne medale wywalczyli Francuzi Pierre Picco i Hugo Biso (+1.17). Po brąz sięgnęli wielcy faworyci – Słowaccy kuzyni Ladislav i Peter Skantarowie (+4.35). Swój start na etapie półfinału zakończyła druga nasza para – Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak. Polacy uplasowali się na 19 pozycji.