09.10.2014, 15:22 | czytano: 1648

Srebrni kadeci - wychowankowie sensei Ewy Pawlikowskiej

W Sieradzu odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradz. W turnieju wzięło udział 290 zawodników i zawodniczek z 6 państw tj.: Polska, Ukraina, Austria, Czechy, Rosja, Węgry. Turniej został zorganizowany przez Sieradzki Klub Karate Kyokushin. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite.
Swój udział zaznaczyło również Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna z Nowego Targu, które wystawiło 6 zawodników, a dwoje z nich tj. Patrycja Nykaza i Maksymilian Rapacz zajęli II miejsca w kategorii kumitei kadetek i kadetów.
Oboje stoczyli piękne walki wygrywając z przeciwnikami przed czasem lub zdobywając punkty waazari. Szczęście opuściło ich dopiero w walkach finałowych, gdzie oboje musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Maksymilian Rapacz również wysoko uplasował się w konkurencji kata kadetów zajmując 4 miejsce, a do 3 zabrakło mu zaledwie 0,1 pkt. Pozostali zawodnicy polegli w walkach eliminacyjnych, jednakże wiele mogli się nauczyć od swoich kolegów. Z kolei trenerka zawodników sensei Ewa Pawlikowska 4 dan reprezentowała Nowy Targ jako sędzia turnieju.

źródło: SSK Yokozuna