19.10.2014, 22:03 | czytano: 3279

Stanęli na ósemce. Podhale uległo JKH GKS Jastrzębie (zdjęcia)

zdj. Michał Bachulski
Dobiegła końca seria ośmiu z rzędu zwycięstw „szarotek”. Kiedyś musiało się to stać. Nikt przecież nie ma patentu na wygrywanie. Nie można cokolwiek złego powiedzieć o drużynie Podhala, byłoby to czepianie się. Chłopcy zostawili serducho na tafli, ale popełnili dwa kosztowne błędy. Mecz był godny dwóch czołowych drużyn.
- Oba zespoły zagrały dobrze taktycznie i zdyscyplinowanie. W drugiej tercji nasza gra nie była dobra, ale w ostatniej zneutralizowaliśmy gospodarzy w tercji środkowej i to był klucz do sukcesu. Przyjechaliśmy po trzy punkty, które straciliśmy u siebie – powiedział Robert Kalaber.
Z tych wszystkich drużyn, które przewinęły się przez nowotarskie lodowisko, jastrzębianie najlepiej się prezentowali. Zagrali z ogromną dyscypliną taktyczną. Można rzec, że polegliśmy od swojej broni. To goście zdobyli pierwszego gola i potem zagęścili środkową strefę, a w trzeciej tercji zagrali wysokim pressingiem i górale mieli problemy z przedostaniem się do tercji rywala. Największe powodzenie miały tylko akcje indywidualne, ale pokonać Odrobnego się nie udało.

- Gdybyśmy zdobyli gola, to kto wie czy nie zdobylibyśmy punktu – westchnął Marek Ziętara. – Przegraliśmy jednak po walce. Nie mogę nic chłopakom zarzucić, walczyli, zostawili zdrowie na lodzie. Drużyna zdecydowanie lepiej się prezentuje niż w poprzednim sezonie. JKH wykorzystało nasze dwa błędy. Ten pierwszy miał największy ciężar gatunkowy.

MMKS Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Stefan Leśniowski

Zobacz więcej naZdj. Michał Bachulski
Może Cię zainteresować
komentarze
myślący21.10.2014, 18:49
NT G, nic dodać nic ując, ujęcie tego jak jest w kilku dobrych zdaniach. Oby władze miejskie coś z tym zrobiły
NT G20.10.2014, 21:35
Tu Panowie nie ma się co sprzeczać, bo fakty są takie, że MHL to rudera, którą należy jak najszybciej wyremontować. Drużyna była na dnie to były głosy, że bez sensu jest inwestować, że lepiej zaorać i zasypać popiołem, ale jak na złość przynajmniej niektórym znaleźli się ludzie, którzy pozyskali sponsorów i nadal pracują z powodzeniem nad odbudową hokeja w mieście.
Kto interesuje się hokejem to wie jak to było z Wojasem, lód dopiero koniec sierpnia, wrzesień i trzeba było słono płacić za przygotowania na Słowacji, więc się Wojas wziął w****ił i pie****nął tym wszystkim i wcale się mu nie dziwię. Są sponsorzy i mam nadzieję, że tym razem radni tego nie zaprzepaszczą, bo prawda jest taka, że jeżeli chcemy mieć na Podhalu hokej na medal to hala musi przejść niezwłocznie gruntowny remont. Taka drużyna jak Podhale zasługuje na nowy wielofunkcyjny obiekt, który służyłby hokeistom, unihokeistom, siatkarzom i innym halowym dyscypliną w mieście oraz zarabiałby na targach, turniejach i zgrupowaniach kadry. Udało się po ciężkich bojach z pływalnią (na koszt miasta) to powinno udać się i z nową halą, bo jest coś takiego jak środki unijne, które należy wykorzystywać, wystarczy tylko chcieć i zadać sobie trochę trudu. Apel do wszystkich startujących do nowotarskiego "korytka" jeśli nie czujecie się na siłach to sobie odpuśćcie. Nam we władzach miasta, trzeba takich ludzi jak Pani Prezes Michalska, wtedy byłaby duża szansa, aby Nowy Targ przestał być jak to mówią niektórzy mieściną przy drodze do Białki, Bukowiny, czy Zakopanego...
wyborca20.10.2014, 14:13
To nie narzekanie tylko obiektywne przedstawienie istniejącego stanu rzeczy
radny bezradny20.10.2014, 12:29
wyborca wybieraj, kandydatów sporo, będziecie remontować, a nie narzekaj
wyborca20.10.2014, 10:44
@ kibic, a co, nie jest tak? Najgorsza hala w kraju, miasto z ogromnym potencjałem co było widać gdy hala była najlepsza w kraji. Czas leci a my w miejscu zamiast inwestować i nadal być ważnym punktem organizowania zgrupowan, targów czy imprez sportowych, nie tylkp hokejowych
kibic20.10.2014, 08:06
wstyd!!! schowaj się do łazienki i tam się wstydź
wstyd!!!19.10.2014, 23:40
Z tego lodowiska to taka rudera że strach patrzeć i tam być. Wygląda jakby zaraz miało się zawalić
Goral z Polski19.10.2014, 22:37
Podhale dla Was i tak Serdeczne Brawa i nic zlego niema i niebedzie poniewaz Podhale pokazalo serce do gry i pokazalo ze z kazdym bedzie walczyło i to jest wazne :)
Dzis przegralismy ale tak naprawde wygralismy poniewaz wygrac tyle spotkan pod rzad jest naprawde wielkim plusem dla druzyny :)
Hej Hej PODHALE :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl