23.11.2014, 22:25 | czytano: 699

Nasi punktowali

W niedzielę na torze łyżwiarskim w Seulu odbyły się wyścigi na 1000 metrów pań, 500 metrów mężczyzn, a także starty masowe w ramach Pucharu Świata. Niestety te dystanse nie są domeną naszych reprezentantów, ale dorzucali kolejne „oczka” do punktacji generalnej.
Luiza Złotkowska po raz pierwszy w tym sezonie pobiegła na 1000 m i zajęła trzecie miejsce w grupie B. Zdobyła 15 punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. Polka uzyskała wynik 1:19.94, który był gorszy o 0.55 sekundy od rezultatu zwyciężczyni grupy B Laurine van Riessen. Katarzyna Woźniak ukończyła bieg na dziewiątej pozycji (1:21,64) i zainkasowała jeden punkt do „generalki” Pucharu Świata. W grupie A najlepsza okazała się Qishi Li (1:16.95.
Artur Nogal ukończył wyścig na 500 metrów na piątej pozycji w grupie B z rezultatem 35.99 i uzyskał osiem pucharowych punktów. Polak stracił 0.33 sekundy do pierwszego w tej grupie Pima Schippera. Z kolei Piotr Michalski zajmując dziewiątą pozycję (36.30) zdobył swój pierwszy punkt do klasyfikacji PŚ w tym sezonie. W grupie A po raz kolejny wielką moc pokazał Paweł Kuliżnikow. Rosjanin z wynikiem 35.18 wygrał swój drugi bieg na tym dystansie w Seulu, a także trzeci w sezonie.
Odbyły się także biegi masowe, czyli nieolimpijskie konkurencje. Wśród mężczyzn wysokie siódme miejsce zajął Roland Cieślak i w klasyfikacji generalnej zajmuje dwunastą pozycję. W Seulu najlepszy był Włoch Andrea Giovannini. Natomiast wśród kobiet na siedemnastym miejscu zawody ukończyła Aleksandra Goss, a dwie pozycje niżej skalsyfikowana została Urszula Włodarczyk. Zwyciężyła Martina Sablikowa.